Na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył. Grozi mu 3 lata więzienia

7
1638

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu oraz o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Mężczyzna podejrzewany jest również o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o naruszenie zakazu sądowego oraz o posiadanie narkotyków.

16 czerwca br., około godziny 2.00 policjanci na ul. Długiej w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył.

Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Podczas czynności mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był pobudzony i wyraźnie zdenerwowany. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on znajdować się pod działaniem środków odurzających. W aucie wyczuwalna była woń marihuany. Funkcjonariusze w jego plecaku znaleźli marihuanę. Ustalili również, że mężczyzna kierował autem wbrew zakazowi sądowemu, który obowiązuje go do 17 czerwca 2023 roku.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

25-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za naruszenie zakazu sądowego oraz posiadanie środków odurzających za co grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie on również za to przestępstwo.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here