Motocyklista uległ wypadkowi

0
2563
wypadek motocyklista
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

Po tym, jak kierujący motocyklem mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem ten wjechał w bariery. Na miejscu pogotowie, policja i straż pożarna.

 

 

Policjanci nieustannie apelują do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Jednak apele te nie do wszystkich docierają. Warto także pamiętać, iż motocykliści są bardziej narażeni na negatywne konsekwencje zdarzeń drogowych niż kierujący samochodami. Tylko w pierwszym półroczu 2023 roku na polskich drogach doszło do 836 wypadków z udziałem motocyklistów, w których zginęły 83 osoby, a 777 zostało rannych.

Do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło w niedzielne popołudnie 1 października na terenie gminy Lwówek Śląski. Kilkanaście minut przed godzina 14. oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim odebrał zgłoszenie o zdarzeniu na drodze pomiędzy Sobotą a Dłużcem.

Z wstępnych informacji wynika, iż po tym, jak jeden z trójki podróżujących motocyklami mężczyzn stracił panowanie nad jednośladem, ten wjechał w bariery na mostku. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał złamania ręki.

46- letni kierujący motocyklem marki Suzuki mężczyzna trafił do szpitala – wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. – wskazują druhowie z OSP Sobota.

W działaniach udział biorą strażacy z OSP Sobota oraz JRG PSP w Lwówku Śląskim, zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze oraz funkcjonariusze Policji w Lwówku Śląskim, w tym techniczny, którzy ustalają okoliczności i przyczyny zdarzenia

fot.: OSP Sobota

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here