Przebudowa Kościelnej i Szpitalnej droższa blisko o milion

2
812

Po tym, jak wczoraj poznaliśmy oferty złożone w przetargu na przebudowę ulic Kościelnej i Szpitalnej w Lwówku Śląskim zasadnym jest pytanie: czy dojdzie do przebudowy?

 

Kilka dni temu redakcja Lwówecki.info informowała o trwającym przetargu na przebudowę ulic: Kościelnej i Szpitalnej w Lwówku Śląskim wraz z przebudową oświetlenia i uporządkowaniem gospodarki wodno- ściekowej. Kilka dni temu głoszono przetarg.

Zgodnie z zapisami ogłoszenia o zamówieniu na roboty budowlane, biegnąca przy budynku Starostwa Powiatowego ulica Szpitalna będzie miała jezdnię jednokierunkową o szerokości 5,50 m od skrzyżowania z ul. Kościelną do zjazdu w km 0+113,22, a dalej jako dwukierunkową o szerokości 5,00 m do skrzyżowania z ul. Morcinka/PCK. Na odcinku jednokierunkowym wyznaczono organizacją ruchu pas postojowy na którym samochody będą parkowały równolegle do jezdni.

W zakresie prac przebudowy ulicy Kościelnej zaprojektowano przebudowę jezdni o szerokości 5,00 m z początkiem w km 0+000,00 przy narożniku kościoła do zakresu przebudowy w 2021 r – rejon skrzyżowania z ul. Słowackiego. Przy Kościelnej zaplanowano także zatokę postojową.

Przy obu ulicach przebudowany zostanie także chodnik.

Złożone w postępowaniu przetargowym oferty poznaliśmy w dniu wczorajszym. Nie było ich wiele, bo zaledwie jedna. Tę złożyła lwówecka firma drogowo- budowlana. Jej kwota zapiera dech. Władze na inwestycję miały zaplanowane do wydania 2 miliony złotych. To jednak będzie za mało, o wiele za mało, bo złożona oferta opiewa na 2.941.994,27 zł.

Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo, czy radni znajdą w budżecie brakujące środki, czy przetarg będzie trzeba unieważnić i rozpisać nowy.

2 KOMENTARZE

 1. Inflacja dwucyfrowa !
  Ostatni raz w 2001 roku, czyli przed wejściem Polski do Unii Europejskiej (w 2004 r.)
  To dopiero początek
  A funduszy (Euro) z Unii Europejskiej brak, bo ???
  Np:
  Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego Ziobry nadal orzeka (bezprawnie)
  – 1 milion kary codziennie płaci Polska
  Rządy tzw. ,,zjednoczonej prawicy” to nieszczęście dla młodego pokolenia Polaków
  – ktoś kredyty i pożyczki i puste pieniądze będzie musiał spłacać…….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here