Moja Pasja: Zespół High Sensitive

0
1547

W ramach naszego cyklu pn.: „Moja Pasja”, prezentujemy historie wyjątkowych osób, mieszkańców naszego regionu, naszych sąsiadów, znajomych, przyjaciół, którzy mają swoją małą pasję.

 

Joanna Troszczyńska – Giera: Dzisiaj o swojej pasji opowiedzą nam czterej panowie: Marek, Wojtek, Kuba i Nikodem, którzy od kilku lat tworzą znany w regionie zespół High Sensitive. Liderem kapeli jest Marek Szczyrbak.

Marku, pochodzisz z Lwówka Śląskiego a obecnie z rodziną mieszkasz we Włodzicach Małych, powiedz proszę, czym się zajmujesz?

Marek Szczyrbak: Na co dzień prowadzę firmę budowlano- transportową we Włodzicach Małych.

JT-G: Oprócz pracy masz także pasję. Od kiedy grasz na gitarze? Pamiętasz swoje początki?

M.Sz.: Moja przygoda z gitarą zaczęła się, gdy miałem 13 lat. Później, jako nastolatek założyłem z kolegami zespół punkowo- rockowy: „The Presja Butaprenu”. I tak się zaczęła przygoda z muzyką.

JT-G: Czy przez te lata była to tylko gra w domu, czy miałeś jakieś przygody ze sceną?

M.Sz.: Graliśmy z zespołem w wielu miastach. To był naprawdę fajny czas.

JT-G: Jak wiemy od kilku lat grasz w zespole, wyjątkowym, bo rodzinnym. Wojtek, Jakub, Nikodem czy możecie się przedstawić, powiedzieć, czym się obecnie zajmujecie, na czym gracie?

Marek Szczyrbak: Od 6 lat tworzę wspólnie z synami zespół High Sensitive. Dwa lata temu dołączył do nas Wojtek także członek rodziny, który gra na gitarze basowej. I teraz występujemy w czwórkę.

Jakub Szczyrbak: Jestem studentem Biotechnologii we Wrocławiu. Mam 20 lat i gram na perkusji.

Nikodem Szczyrbak: Jestem uczniem Technikum Informatycznego. Mam 18 lat gram na gitarze elektrycznej.

Wojtek Chudzikowski: Jestem uczniem Liceum w klasie maturalnej, mam 18 lat i gram na gitarze basowej.

JT-G: Panowie skąd pomysł na grę? Czy to tato Was do tego przymuszał? Jak zaczęła się Wasza przygoda z muzyką?

Jakub: Kiedyś tato przywiózł do domu małą perkusje. Bardzo mi się spodobał ten instrument. Chciałem nauczyć się na nim grać. Trafiłem na lekcje do LOK do Pana Maćka Maczela a później do Pana Krzysztofa Palmowskiego.
Nikodem: Moje początki to gitara basowa. Później okazało się ze 6-cio strunowa gitara przyciąga mnie bardziej.
Wojtek: Do gry na gitarze basowej zachęcił mnie kuzyn Nikodem. Na początku razem sobie pogrywaliśmy i tak trafiłem do zespołu.

JT-G: Dzisiaj tworzycie zgraną kapelę. Jak wygląda Wasz styl, repertuar?

M.Sz.: Próbujemy dawać z siebie, co najlepsze. Jest na czwórka, każdy z nas ma swoje zadanie, dlatego czasami mamy i ciężkie dni. Tak to już bywa w zespole. Na co dzień gramy muzykę rockowa i to nas napędza.

JT-G: Gracie covery, jak wiemy często w wyjątkowych aranżacjach, a czy macie już własny repertuar?

M.Sz.: Oczywiście, że posiadamy własny repertuar. Są to też utwory, które napisałem z kolegami 25 lat temu. Teraz dałem im nowe życie.

JT-G: Wiem, że o muzyce trudno się opowiada, gdzie, zatem można Was posłuchać? Kiedy pojawi się płyta Waszymi utworami?

M.Sz.: Przed pandemią można było nas usłyszeć np. na zlotach motocyklowych oraz przeglądach zespołów rockowych. A już za kilka dni ukaże się nasza pierwsza płyta. Mamy nadzieję, że płyta dobrze się przyjmie.

JT-G: Znakomita wiadomość. Powiedzcie proszę, czego możemy się spodziewać, ile utworów, czy będą to covery, czy Wasze dzieła i kto z Wami gra na tej płycie?

M.Sz.: Płyta jest w rockowym klimacie. Jest tam 6 utworów. Niektóre napisane wiele lat temu z kolegami. Dałem tym utworom nowe życie i mam nadzieję, że to był dobry kierunek.

JT-G: Muszę przyznać, że miałam okazję posłuchać już jednego z utworów i jestem pod ogromnym wrażeniem. Gdzie i kiedy będzie można nabyć Waszą pierwszą płytę?

M.Sz.: Płytę będzie można nabyć przez portale społecznościowe oraz kontakt bezpośrednio z nami. Jak tylko się ukarze, to z pewnością ją zaprezentujemy.

JT-G: Jakie są Wasze muzyczne marzenia?

M.Sz.: Wiadomo, że mamy marzenia związane z muzyką. Bardzo byśmy chcieli zagrać z zespołem Nocny Kochanek oraz z Pawłem Turem i jego zespołem.

JT-G: Dziękuję za rozmowę. Liczę, że wkrótce spotkamy się i pochwalicie się Waszym pierwszym krążkiem. Trzymam kciuki za sukces płyty i zespołu i życzę Wam wytrwałości w dążeniu do celu.

AKTUALIZACJA: Zespół High Sensitive wydał pierwszą płytę:

Posłuchaj pierwszej płyty zespołu High Sensitive