Posłuchaj pierwszej płyty zespołu High Sensitive

0
2284
Zespół High Sensitive

Pochodzą z Włodzic Małych koło Lwówka Śląskiego. Właśnie nagrali swoją pierwszą płytę. Jest na niej sześć utworów w rockowym klimacie i dawka niesamowitej energii.

 

Zaledwie kilka dni temu zespół High Sensitive opowiedział nam o sobie na łamach Lwówecki.info w naszym cyklu pt.: „Moja Pasja”. To rodzinna kapela w składzie: Marek Szczyrbak – wokal i gitara elektryczna, Jakub Szczyrbak – perkusja, Nikodem Szczyrbak – gitara elektryczna i Wojtek Chudzikowski – gitara basowa. Grają od sześciu lat, ale w tym składzie od dwóch.

Wcześniej, niejednokrotnie spotykaliśmy ich na koncertach w regionie. Grali m.in. na zlotach motocyklowych. Każdy, kto miał okazję zobaczyć ich na żywo wie, iż na scenie dają z siebie wszystko. Wykonywanym przez nich utworom towarzyszy niesamowita energia. Czasami grają covery, ale starają się promować przede wszystkim własne kawałki, które lata temu napisał Marek. Teraz właśnie tym starym numerom nadali nowe brzmienie i zamknęli je na swojej pierwszej płycie.

Na tym jeszcze gorącym krążku jest sześć utworów:

Pierwszym z nich jest „BILET DO WOJA”, opowiada historię prawdziwą – ku pamięci naszego przyjaciela Roberta Sidora. Historia opowiada o tym jak dostał bilet do wojska i jego pierwsze odczucia. Wiadomo, miał długie włosy…, wiecie, pierwszy krok, co się staje z włosami w wojsku? O tym opowiada ta historia. Drugi numer „ZAUFAJ MI”, jest o tym, że życie nie zawsze jest z górki, opowiada o tym jak trzeba się nawzajem szanować w związku i także poza nim. Trzeci numer to jest „LUZ”, jest to historia, która można by powiedzieć 25 lat temu opisywała sytuację w naszym kraju. Dzisiaj można sarkastycznie powiedzieć, że się historia powtarza. „NOWY ZRYW” jest to utwór o tym, że czasami popełniamy błędy w życiu i możemy się wrócić do pewnych rzeczy, coś naprawić, coś wyprostować, żeby było lepiej, żeby było fajniej. Piąty utwór „ZOŚKA” jest to utwór naszego dawnego wokalisty, który ze mną grał jeszcze w dawnym moim zespole. Ta historia wydarzyła się naprawdę. Jest to jego historia, więc proszę posłuchajcie jak to tam było w tamtych czasach, w tamtych momentach. Ostatni utwór to „ZEMSTA”. To jest taki utworek, który bym szczerze powiedział, każdy człowiek chciałby zaśpiewać, żeby pewne rzeczy w życiu wytłumaczyć. Ale to wszystko znajdziecie na tej płycie” – opowiada nam lider zespołu Marek Szczyrbak.

Obejrzyj materiał wideo

Muzycy nie kryją, iż bez wsparcia i pomocy wielu fantastycznych ludzi, tej płyty pewnie by nie było i wszystkim, którzy ich wspierali składają podziękowania:

Chcielibyśmy bardzo podziękować Krzysztofowi „ALVAR” Witos za wspaniałe nagranie u niego w studiu w Kłodzku oraz Wojciechowi Sitnik za pomoc w produkcji i Justynie Surma za świetną okładkę graficzną. Bardzo jesteśmy wam wdzięczni żeście tyle dali nam dobrego od siebie

Zespół na płycie wielkie podziękowania składa także dla Roberta „Boro” Borowskiego, Krzysztofa Palmowskiego, Macieja Maczela, Rafała Chabiniaka, motocyklistów z Free Riders Lubomierz, Lwówecki.info oraz Rodziców i Dziadków.

Chciałbym podziękować swojej żonie za cierpliwość, wyrozumiałość oraz za to, że nas wspiera. Dziękujemy wszystkim naszym dobrym duszyczkom, które nas zawsze wspierały dobrym słowem i mobilizowały do tego, żeby ta płyta się ukazała. Dzięki wielkie” – dziękuje Marek.

Płyta od dziś jest już w sprzedaży. Możecie ją nabyć pod numerem telefonu 604 370 670 oraz w aplikacji Whatsapp i Messenger – https://www.facebook.com/marek.szczyrbak.1

Skontaktujcie się z nami, a ustalimy wszystkie szczegóły dotyczące przesyłki lub przekazania. Kwota, którą otrzymamy z tych płyt zostanie przeznaczona na nagranie naszej drugiej płyty” – tłumaczy lider zespołu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here