Modne kolory w 2023 roku – na co postawić przy wyborze kanapy?

0
1506

Prognozowanie trendów wnętrzarskich opiera się między innymi na ocenie, które kolory będą modne w nadchodzącym roku. Warto kierować się nimi nie tylko w kontekście wyboru barwy na ścianę, lecz również kanapy czy innych dodatków. W 2023 roku dekoratorzy wciąż będą preferować stosowane kolory, lecz wśród nich znaleźć można również takich, którzy postawią na nieco odważniejsze rozwiązania. W jakim kolorze wybrać kanapę, tak aby wpisywała się w obowiązujące trendy?

 

 

Różne odcienie beżu

Rok 2023 upłynie pod znakiem beżu w różnych odcieniach – począwszy od złamanej bieli, na klasycznym kremie skończywszy. Można również zdecydować się na barwę beżową, która wpada nieco w brąz. Prognozy te są bardzo dobrą wiadomością dla osób, które poszukują do swojego salonu stonowanych dodatków. Zgodnie z nimi, kanapa nie powinna wysuwać się na pierwszy plan, a jedynie stanowić delikatne dopełnienie całej aranżacji. Ogromną zaletą beżu jest fakt, iż pasuje on do wszystkich innych kolorów. Doskonale wygląda w zestawieniu z:

  1. szarościami,
  2. granatem,
  3. klasyczną bielą – w tym przypadku należy dobrać ciemniejsze odcienie, a całość uzupełnić na przykład kolorowymi poduszkami ozdobnymi,
  4. zielenią,
  5. brązem.

Wielki powrót stonowanego różu

Tym, co może zaskoczyć w 2023 roku, jest wielki powrót koloru różowego. Mowa jednak o lekko wyciszonej, delikatnej barwie, a nie o krzykliwej fuksji. Złamany róż stanowi doskonałe dopełnienie salonów urządzonych w stylu nowoczesnym, którym potrzeba trochę cieplejszych tonacji, aby złamać ich surowość. Różowa kanapa bardzo dobrze będzie prezentowała się w połączeniu z szarymi ścianami oraz szarą podłogą. Można ją też dobrać do brązowych mebli, tworząc tym samym delikatny, lecz ciekawy kontrast. 

Wciąż modne szarości

Szary to kolor, który już od wielu sezonów nie wychodzi z mody. Podobnie będzie w 2023 roku – wciąż będzie on inspirował zarówno właścicieli mieszkań, jak i profesjonalnych dekoratorów wnętrz. Do szarej kanapy można dobrać beżowe, białe czy brązowe poduszki, tak aby nieco ożywić jej wygląd. W przypadku jasnych wnętrz dobrym wyborem będą narożniki rozkładane w kolorze popielatym, która stworzy delikatny kontrast. Tymczasem w odwrotnej sytuacji rozwiązanie stanowi jasna kanapa, która wprowadzi do pomieszczenia trochę światła. Ci, którzy wciąż nie wiedzą, na jaką kanapę się zdecydować, mogą zakupić model w kolorze szarym – jest on ponadczasowy, a dodatkowo dobrze sprawdza się w każdego rodzaju wnętrzach.

Jakie jeszcze kolory będą modne w 2023 roku?

Moda na stonowane barwy nie przemija, czego dowodem są prognozy wnętrzarskie na nadchodzący rok. Wciąż modne będą kolory przyćmione, a wręcz przygaszone. Dobrym przykładem jest zieleń, która ponownie – podobnie jak róż – wraca do łask. Z jednej strony można zdecydować się na kanapę w kolorze klasycznej, butelkowej zieleni, z drugiej strony dobrym wyborem będzie również kanapa, której barwa przypomina delikatnie wypaloną słońcem trawę. Ponadto w modzie będzie kolor brązowy, szczególnie w odcieniach karmelowych. Jest on ciepły, a zarazem niezwykle interesujący – brązowa kanapa z pewnością ożywi wnętrze salonu, nadając mu ciekawego tonu. Jednocześnie warto pamiętać, że dobór odpowiedniego modelu to wieloaspektowa decyzja. Pod uwagę należy wziąć nie tylko obowiązujące trendy, lecz również styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Ważnym czynnikiem jest też oświetlenie – co do zasady, jaśniejsze kanapy wprowadzają do wnętrz więcej światła, natomiast granatowe, popielate czy brązowe delikatnie je przyciemniają. 

-/materiał partnera/-wp

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here