Blisko pół tysiąca uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich wzięło udział w kolejnych, jesiennych biegów przełajowych. Kibicowali im rodzice, opiekunowie i nauczyciele.

Zawody odbywały się w piątek, 13 września 2019 roku na malowniczo położonym terenie starego boiska w Rakowicach Wielkich. Ich głównym celem jest popularyzacja biegów przełajowych oraz aktywności fizycznej.

Na linii startu stawili się zawodnicy i zawodniczki z SP 3 w Lwówku Śląskim, SP 2 w Lwówku Śląskim, SP w Krobicy, SP Mirsk, SP Giebułtów, SP Włodzice, SP Rębiszów, SP Lubomierz, SP Niwnice, Sp Płóczki Górne, SP Pławna, SP Wleń, ZPEW Lwówek Śląski (Płakowice), Masters Academy w Lwówku Śląskim czy ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

Wszystkich zgromadzonych w imieniu organizatorów powitał Pan Adam Dymitroca nauczyciel w ZSE-T w Rakowicach Wielkich i Prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS, który w sposób szczególny witał zawodników, ich rodziców oraz opiekunów i nauczycieli szkół.
Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił Pana Mieczysława Grabowicza radnego Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim.
Pan Dymitroca złożył także podziękowania nauczycielom ZSE-T w Rakowicach Wielkich: Pani Joannie Łukasik, Pani Mariannie Zaprat, Pani Weronice Dymitroca oraz kierownikowi zawodów Panu Piotr Rostkowski Sekretarzowi Zarządu Rady DZ LZS za nieocenioną pomoc w przygotowaniu piątkowych zawodów.

Zawody mają rangę Mistrzostw Gminy Lwówek Śląski oraz Mistrzostw Powiatu Lwóweckiego LZS. – Głównym organizatorem zawodów jest Powiatowe Zrzeszenie LZS w Lwówku Śląskim, Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich, Gmina i Miasto Lwówek Śląski, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS i Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim. Zawody są dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim z dotacji dla organizacji pozarządowych i Gminę Lwówek Śląski – wyjaśnia Pan Adam Dymitroca.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawodów podamy już po weekendzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here