Mobilna pracownia multimedialna dla ZSOiZ w Lwówku Śląskim

0
290

W sierpniu bieżącego roku Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim przystąpił do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, programu publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego i bezpłatnego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Jednocześnie szkoła zgłosiła się do konkursu plastycznego #OSEWyzwanie, w którym młodzież miała do wykonania prace plastyczne pt. „Smart szkoła” na temat szkoły przyszłości. Główną nagrodą w konkursie była pracownia multimedialna. Udział w nim mogły zgłosić szkoły biorące udział w programie OSE polegającym na przystąpieniu do programu mLegitymacja szkolna. Miło nam poinformować, że uczniowie ZSOiZ w Lwówku Śląskim składają już wnioski o wydanie mLegitymacji. Jest to taki sam dokument jak dotychczasowa legitymacja, różni się jednak tym, że jej nośnikiem nie jest papier czy plastik, a smartfon.

Szansę na wygraną w konkursie #OSEWyzwanie zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów:

  • OSE Hero, projektu, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz
  • CodeWeek, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na etapie szkolnym do konkursu #OSEWyzwanie wybrano dwie prace plastyczne, których autorkami są Anna Szyndrowska i Gabriela Koman.

Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczenie nagród dla laureatek konkursu
Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczenie nagród dla laureatek konkursu

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrodę naszej szkole!

9 października br. pan Dyrektor Roman Ciechanowicz odebrał w Wałbrzychu promesę na nagrodę w konkursie OSE – mobilną pracownię multimedialną dla szkoły.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here