Kolizja w Orłowicach. Czy autem podróżowała osoba na kwarantannie?

19
3401
zdjęcia nadesłane przez czytelnika - dziękujemy

Kierowca stracił panowanie nad autem i to wypadło z drogi i tyłem uderzyło w drzewo. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 marca 2020 roku na drodze wojewódzkiej 361 w miejscowości Orłowice

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy strażaków z JRG z Lwówka Śląskiego, OSP Mirsk oraz OSP Krobica- Orłowice a także patrol policji i zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Tak kierowca jak i pasażer samodzielnie opuścili pojazd.

zdjęcia nadesłane przez czytelnika – dziękujemy

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja, której rolą jest także wyjaśnienie, czy autem podróżowała osoba, która powinna przebywać na kwarantannie w sąsiednim powiecie. Takie informacje pojawiły się już na wstępnie interwencji. Lwóweccy policjanci sprawdzają rejestry.

Aktualizacja:

Lwóweccy policjanci ustalili, iż podróżujący samochodem mężczyzna powinien przebywać na kwarantannie. – wyjaśnia st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski.

19 KOMENTARZE

 1. I proszę mi teraz wyjaśnić że ochotnicze straże pożarne nie potrzebują środków ochrony indywidualnej bo nie są wzywane do zadań związanych z koronawirusem jak twierdzą niektóre samorządy. A tu wypadek i gościu prawdopodobnie w kwarantannie. Burmistrzowie i zastępcy i radni odnieście się teraz do tego. Nie wstyd wam oszczędzać na bezpieczeństwie.

 2. Co za różnica czy dana osoba była na kwarantannie czy też nie. Te procedury sa dziurawe i nie maja sensu poniewaz kwarantanna po powrocie z zagranicy polega na tym że kwarantannie poddana jest osoba wracająca do kraju ale domownicy z którymi mieszka podczas kwarantanny już nie.

 3. To niech się wypowiedzą teraz Ci burmistrzowie, zastępcy i radni co nie chcieli zakupić środków ochrony indywidualnej dla ochotniczych straży w powiecie. Tak mówili że nie są potrzebne bo strażacy nie jeżdżą do działań związanych z koronawirusem. A Tu wypadek i gość w kwarantannie. Oszczędzajcie dalej na naszym bezpieczeństwie.

 4. Oprócz kary za złamanie kwaranranny powinno się kierowcy zrobić test na używki, całe towarzystwo było podejrzane, trochę zdziwiła mnie obojętność służb pod tym kątem. Nie wspominając że do uczestników kolizji doszli znajomi i w pewnym momencie stała grupa 4 ludzi, więc kolejny nakaz złamany. To że każdy się dzisiaj boi nie powinno zwalniać z wyciągania konsekwencji.

 5. Teraz taki trudny czas nastał, aż strach. Ale najbardziej to właśnie nie zazdroszczę takim ludziom jak lekarze, pielęgniarki, policji i innym służbom, które biorą czynny udział w ratowaniu ludzkiego życia z wirusem. To są najbardziej narażeni ludzie. Życzę wszystkim to co teraz tak nam naprawdę potrzeba to Zdrowia.

 6. Przecież ten chłopak pracuje . Zamiata ulice w Świeradowie jego roczna pensja 30 tyś przeznaczyć na środki dezynfekcji dla straży nie będzie musiał wydawać na …czytaj wyżej w komentarzu Strazacy mają rodziny dzieci rodziców w wieku zagrożenia A ten ma gdzieś wszystkie przepisy Gdzie jest policja Lubańska ja się pytam ?

 7. Ludzie dajcie spokój jaka kwarantanna ?
  Rząd was kiwa w sprawie ilości zarażonych, spójrzcie w lustro.
  Ile klamek, wózków sklepowych, bankomatów itd, dotykaliście ostatnio bez dezynfekcji. Korona zaraża do 4 metrów a nie metr.
  Większa połowa nas ma ale nie mówią o tym a nawet zabraniają.
  W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej różnych opinii wydawanych przez konsultantów wojewódzkich dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2, odpowiedzialnego za epidemię COVID-19, proszę o zobowiązanie konsultantów wojewódzkich w reprezentowanych przez Państwa dziedzinach do zaprzestania samodzielnego wydawania wyżej wymienionych opinii. […] Opinie na temat sytuacji epidemiologicznej, zagrożenia dla przedstawicieli kadr medycznych w danych dziedzinach medycyny czy w obrębie danej grupy zawodowej, jak również sposobów zabezpieczenia osobistego przed zakażeniem, powinni wydawać jedynie Państwo jako konsultanci krajowi po wcześniejszej konsultacji z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym

  Skoro w 2019 roku umarło 414 000 polaków i nikomu to nie przeszkadzało, to jak przy scenariuszu włoskim umrze nas 11 procent to co ?

 8. Popieram – w gminie Mirsk nasi włodarze jak i rada mają gdzieś OSP . Nawet nie było zapytania z ich strony czy OSP potrzebuje sprzętu ochrony indywidualnej . A jeżeli nie ma na to kasy to może wzorem Jeleniej Góry radni i burmistrz zrzekną się się miesięcznej diety na rzecz zakupu środków ochrony indywidualnej – ale teraz a nie za miesiąc dwa – zrzekamy się i kupujemy w tym tygodniu sprzęt dla strażaków . Co Państwo radni i Burmistrz na to ? A co do kwarantanny – to nikt tego nie sprawdza a ten cały PISLAM kłamie co do danych faktycznych – ale nie ważne wszyscy do urny 10 maja .

 9. Jednostki OSP które są dysponowane w chwili obecnej do akcji gdzie może występować zagrożenie zakazeniem (wg wytycznych powinny być to tylko jednostki z KSRG, więc nie wiem kto zadysponował Krobicę) zostały wcześniej wyposażone przez gminę w środki ochronne (płyny dezynfekcyjne, rękawice). Reszta sprzetu (maski, gogle) rowniez bedzie przekazana w chwili jego dostawy. Komendant Głowny PSP wydaje tylko wytyczne, nie interesujac sie czy jest mozliwosc pozyskania sprzetu ochrony, czy nie trzeba jednostek i gminy wspomoc w tym zakresie). Sprzętu brakuje dla zawodowych strażaków, to co powiedziec o wyposazeniu dla OSP.

 10. Fr proszę nie kłamać bo nikt nie doposażył jednostek z KSRG. Gdyby sami sobie nie kupili albo dzięki życzliwości innych ludzi to by nic nie było. A władze samorządowe mają to gdzieś.

 11. Nie doposazyl? Proszę zapytać naczelników, prezesow lub zwyklych strazakow tych jednostek czy nic nie otrzymali z gminy? Sami te środki odbierali. To są fakty pseudo-strażaku. Jednostki z KSRG otrzymali i nadal będą otrzymywali niezbede srodki. A twoje wpisy są żałosne.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here