Rusza akcja zadymiana sieci kanalizacji sanitarnej

7
2961
zdjęcie poglądowe

Wielkimi krokami zbliża się koniec kadencji. W Świeradowie- Zdroju ruszają działania, o konieczności przeprowadzenia których mieszkańcy mówili od lat.

 

 

W dniu wczorajszym, tj. 25.10.2023 r., na pół roku przed końcem kadencji na stornach internetowych świeradowskiego urzędu pojawiła się informacja podpisana przez wiceburmistrz Edytę Wilczacką:

„Gminna Miejska Świeradów- Zdrój informuje mieszkańców o rozpoczętej akcji zadymiania sieci kanalizacji sanitarnej na terenie całego miasta.

Akcja ta ma na celu sprawdzenie szczelności sieci kanalizacji sanitarnej, ujawnienie nielegalnych przyłączy, oraz podłączeń wód opadowych i drenażowych do sieci kanalizacji sanitarnej.

Sprawdzenie szczelności sieci kanalizacji sanitarnej będzie wykonane za pomocą generatora nietoksycznego dymu. Dym ten jest całkowicie nieszkodliwy, bezwonny, bezpieczny dla ludzi i zwierząt. W przypadku pojawienia się dymu w pomieszczeniach zalecamy przewietrzenie pomieszczeń, a pojawienie się dymu w rynnie deszczowej świadczy o niewłaściwie działającej instalacji wewnętrznej budynku.” – wskazuje wiceburmistrz Wilczacka, która informuje także, iż po wykryciu takiej nieprawidłowości właściciel posesji zostanie poinformowany pisemnie.

To działania jak najbardziej zasadne i wskazane do przeprowadzenia o czym mieszkańcy mówili nam niejednokrotnie. Szczególnie po takich publikacjach, jak te o fioletowej wodzie, czy rurach, z których do potoków wypływa śmierdząca ciecz otrzymywaliśmy sporo głosów o konieczności przeprowadzenia kompleksowej kontroli.

Czy te działania przyniosą oczekiwany przez mieszkańców efekt? Czy do lokalnych potoków a w dalszym efekcie do rzeki Kwisa przestaną płynąć ścieki?


czytaj także: Co w sprawie wycieku nieczystości do rzeki zrobił burmistrz Świeradowa- Zdroju?

7 KOMENTARZE

  1. Ona to niech poprawi rzeki w plawnej za które wzięła 2 mil za ułożenie kamyczków które teraz plywajom dziwny traf archiwum.sie spaliloa ona spieprzyła do swieradowa gdzie guwna spuszcza

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here