Labrador wpadł do fosy miejskiej

1
780
fot. UGiM Lwówek Śląski

Nie wiadomo, jak pies wpadł do fosy, jednak dzięki szybkiemu zgłoszeniu przez mieszkańców i natychmiastowej pomocy pies cały i zdrowy wrócił do właścicieli.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 9-tej 24 sierpnia br. Lwówecka straż miejska otrzymała wówczas zgłoszenie, iż w fosie na wysokości parkingu przy ulicy Traugutta znajduje się pies, który nie może wydostać się z niej. W pobliżu nie było też właściciela czworonoga.

Labrador nie mógł się z niej wydostać, ponieważ zbyt wysokie jak dla niego murowane brzegi były trudne do pokonania. Pies swoim szczekaniem po wielokrotnie nieudanych próbach wyjścia zwrócił uwagę przechodniów. Po przybyciu na miejsce – patrol Straży Miejskiej wydostał psa, którego poddano oględzinom lekarza weterynarii. Na szczęście poza stresem, którego doznał labrador nie odniósł innych obrażeń, a Strażnicy ustalili i następnie przekazali wystraszonego psa właścicielowi. – czytamy w opisie na stronie lwóweckiego magistratu.

Strażnicy zwracają też uwagę, iż zapewnienie właściwej opieki, warunków utrzymania i nadzoru to podstawowe obowiązki właścicieli zwierząt. Niedopełnienie tych obowiązków wiąże się z konsekwencjami prawnymi.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here