Mistrzowie wędkarstwa halowego

0
565

W dniu 25 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Wykrotach, Okręgowa Komisja Młodzieżowa w Jeleniej Górze zorganizowała spotkanie szkoleniowe dla uczestników szkółek wędkarskich Okręgu PZW w Jeleniej Górze.

Frekwencja była bardzo liczna, co wiązało się z ogromem pracy ze strony instruktorów. Zgłosiło się sześć szkółek wędkarskich naszego Okręgu: Lubań „Miasto”, Lwówek Śląski „Kiełbik”, Nowogrodziec, Pieńsk „Okonek”, Węgliniec „Leszczyk”, Zgorzelec „Esox Zgorzelec”.

Spotkanie miało na celu wspólny trening i wprowadzenie nowych, gotowych do działań młodych adeptów w technikę sportów rzutowych. Wszyscy się bardzo przykładali do nauki, aby jak najwięcej wiedzy wynieść z czterogodzinnego treningu. W trakcie ćwiczeń oczywiście była przerwa na uzupełnienie kalorii i nabranie sił przed mini zawodami, które rozegrały się w czterech kategoriach wiekowych, U-12, U-14, U-16, oraz „mini weterani” (grupa uczestników startująca w olimpiadach ogólnopolskich). Zabawa była przednia i pomimo stresów co niektórych startujących, wyłoniliśmy zwycięzców.

Kategoria U-12

I miejsce –  Maciej Winiarski Lubań „Miasto”
II miejsce –  Bartosz Frasunkiewicz Esox Zgorzelec
III miejsce –  Miłosz Marzol Pieńsk „Okonek”

Kategoria U-14

I miejsce –  Dominik Winiarski Lubań „Miasto”
II miejsce –  Mateusz Walkiewicz Esox Zgorzelec
III miejsce –  Daniel Magda Nowogrodziec

Kategoria U-16

I miejsce – Konrad Obuchowski Esox Zgorzelec
II miejsce – Artur Wojtukiewicz Esox Zgorzelec

Kategoria „Mini Weterani”

I miejsce – Wiktor Piwowarski Lwówek Śląski „Kiełbik”
II miejsce – Alan Zabiega Lwówek Śląski „Kiełbik”
III miejsce – Natalka Matiejós Pieńsk „Okonek”

Puchary również otrzymali:

Mistrz „Plątania żyłki” – Igor Piwowarski Lwówek Śląski „Kiełbik”
Mistrz „Mistrz celności” – Henryk Czuchowicki Esox Zgorzelec

Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym złotym medalem.

Chcieli byśmy nadmienić, iż uwagę sędziów zwróciło kilka „perełek”, które z dużą łatwością przyswoiły technikę rzutową, co w przyszłości zaowocuje na olimpiadach ogólnopolskich.

Okręgowa Komisja Młodzieżowa składa podziękowania za udostępnienie Sali sportowej Pani Dyrektor Szkoły Podstawowe im. T. Kościuszki w Wykrotach, oraz Panu Burmistrzowi Nowogrodźca. Podziękowania należą się również pracownikom szkoły, opiekunom, rodzicom oraz osobom, które poświęciły swój czas, okazały pełne zaangażowanie i pomoc przy organizacji spotkania.

Serdecznie dziękujemy.

-/ OKM w Jeleniej Górze/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here