Mistrzowie parkowania

15
1849
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Lwówecka policja tłumaczy, iż wprawdzie dopuszczalne jest zatrzymanie i postój pojazdów na chodniku, ale można to zrobić pod pewnym warunkiem.

 

Lwówecka policja tłumaczy, iż dopuszczalne jest zatrzymanie i postój pojazdów na chodniku pod warunkiem, że szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 metra.

W tym przypadku, jak widać, jest sytuacja zgoła inaczej. Zdjęcia mówią same za siebie i dla większości użytkowników dróg nie wymagają komentarza.

zdjęcia nadesłane przez czytelników – dziękujemy

sierż. Olga Łukaszewicz z Policji w Lwówku Śląskim zwraca uwagę, iż kierujący, który nie stosuje się do wyżej wspomnianych przepisów może być ukarany mandatem w wysokości 100 złotych i 1 punktem karnym lub może zostać sporządzony na niego wniosek do sądu celem nałożenia kary grzywny.

Niestety, podobnych przypadków parkowania w stolicy powiatu lwóweckiego jest bardzo dużo. Czy to centrum miasta, czy okolice szkół, czy blokowisk, to niektórzy kierowcy najwyraźniej zapominają o tym, iż nie są sami i pozostawiają swoje auta utrudniając życie czy to innym kierowcom, czy pieszym.

15 KOMENTARZE

  1. Oby tym dwóm kierowcom ten artykuł przemówił do rozsądku. Bo gdyby jeden tak stanął, to może przypadek, ale dwóch tak równiutko zaparkowało, że obiektywnie rzecz ujmując musieli zauważyć, że unieruchomili chodnik.

  2. Ja polecam przejechać się lawetą lub długim busem i pojechać w miasto zaparkować to szybko zdanie zmienicie. Stanęli by przodem do krawężnika to byłby artykuł że dupa za daleko wystaje. Nie pozdrawiam

  3. Jacek i Najmądrzejszy – jak ktoś się głupi urodził to nie ma siły, mądry nie będzie.
    A gdyby tam jechała wasza matka, na wózku, kurna widłowym – to co byście powiedzieli?!

  4. A tak naprawdę to w tym miejscu chodnik jest jest praktycznie nieużywany przez pieszych. Wyżej Dworzec z przodu parking. Po co siać zamęt. Wg mnie faktycznie wybrali najmniej uciążliwe dla innych miejsce. Nie jest łatwo bujać się takim długim po parkingu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here