Zmarła kolejna osoba z naszego powiatu. Mamy nowe zakażenia

7
5203

Z przykrością informujemy o śmierci jednego z mieszkańców powiatu lwóweckiego chorych na #COVID19. W ostatniej dobie przybyło 7 nowych osób zakażonych. Na kwarantannie jest 201 osób.

 

Kolejny dzień, w którym nie mamy dobrych wiadomości Z przekazanych dziś rano informacji przez władze Powiatu Lwóweckiego wynika, iż mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tym razem jest to 5 osób zamieszkujące teren Gminy Lwówek Śląski i jedna osoba z terenu Gminy Wleń i jedna osoba z terenu gminy Gryfów Śląski.

Mamy również 1 ozdrowienie na terenie Gminy Gryfów Śląski.

Z przykrością informujemy o śmierci jednej z osób chorych na #COVID19. Był to mężczyzna z terenu Gminy Gryfów Śląski.

Obecnie na terenie powiatu lwóweckiego jest 13 aktywnych przypadków COVID-19:

 • 10 w Gminie Lwówek Śląski,
 • 2 w Gminie Lubomierz,
 • 1 w Gminie Wleń.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim wydała decyzję o zamknięciu grup w dwóch przedszkolach, tj. grupy w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim, o czym informowaliśmy wczoraj oraz grupy w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Lwówku Śląskim. Wydano decyzję o przejściu na kwarantannę dzieci z jednej grupy szkoły podstawowej Masters Academy w Lwówku Śląskim Dzieci i ich rodzice trafili na kwarantannę.

Koronawirus dotarł także do Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim. Tam zakażenie potwierdzono u jednego pracownika. Jedna osoba, która miała z nim kontakt już trafiła na kwarantannę a kolejne cztery czekają na decyzję Sanepidu. Nadleśnictwo pracuje w trybie hybrydowym.

 

Od początku epidemii na terenie powiatu zakażonych zostało 81 osób. Wyleczonych zostało 64 osoby a zmarło 4 osoby:

 • Na terenie gminy Lwówek Śląski mamy 43 osób zakażonych, 32 ozdrowienia i jeden zgon;
 • Na terenie gminy Wleń mamy 13 zachorowań i 12 ozdrowień;
 • Na terenie gminy Mirsk mamy 10 zachorowań, 8 ozdrowień i dwa zgony;
 • Na terenie gminy Gryfów Śląski mamy 8 zachorowań, 7 ozdrowień i jeden zgon;
 • Na terenie gminy Lubomierz mamy 7 zachorowań i 5 ozdrowień.

Cała Polska w żółtej strefie i z obowiązkiem noszenia maseczek

7 KOMENTARZE

 1. Teraz ciekaw jestem na ile te statystyki są prawdziwe bo po dzisiejszym dniu stwierdzamy że wszystko jest możliwe…taka sytuacja zapisałem się na listę do badania na Covid TYLKO SIE ZAPISAŁEM NA LISTE badania NIE WYKONAŁEM i co?! No właśnie dzisiaj mi przyszło potwierdzenie pozytywnego wyniku.Ktoś mi wyjaśni jakim sposobem?

 2. To Ludzie obsługują sprzęt, Człowiek jest omylny a sprzęt może zaszwankować. Może warto po prostu zadzwonić do określonego punktu i wyjaśnić sprawę? Jestem przekonany, że to będzie prostsze niż szukanie wyjaśnienia na forum. Dużo zdrowia życzę, niezależnie od wyniku.

 3. Nagle grypa, nowotwory etc. zniknęły. Tylko ten wirus niedobry… Wszystko to skok na kasę i prawa obywatelskie. Jakos ogólna umieralność nie wzrosła w stosunku do poprzednika lat i trup nie ściele się gęsto.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here