Mirsk: Święto Konstytucji 3 Maja

5
783

Szanowni Państwo !

W tym wyjątkowym roku, mimo zagrożenia epidemiologicznego, uczcijmy Święto Konstytucji 3 Maja.

Tegoroczne obchody będą miały ograniczoną formę.

W niedzielę – 3 maja 2020r. o godzinie 11:00 w Mirsku, w Kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Udział w mszy jest możliwy zgodnie z Zarządzeniem Biskupa Legnickiego w.s. duszpasterstwa w stanie pandemii z dnia 22 kwietnia 2020 r.

Około godziny 12:00 Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk złoży wieniec pod Ścianą Pamięci, na przykościelnym cmentarzu.

Niestety, tym razem nie będą nam asystować poczty sztandarowe oraz chór.

Ze względów bezpieczeństwa, prosimy mieszkańców i delegacje jednostek gminnych o składanie wiązanek osobno, w odstępach od godziny 12:15.

W związku z zakazem organizowania zgromadzeń ludności proszę o obchody Święta w sposób indywidualny, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym zakresie.

Wszyscy, którzy będą chcieli odwiedzić nasze miejsce pamięci proszę o zachowanie odległości od innych osób i zakrywanie ust oraz nosa.

Wstęp na teren cmentarza przykościelnego będzie możliwy do godziny 20:00.

 

-/ Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk Andrzej Jasiński/-

5 KOMENTARZE

  1. Czy Andrew będzie na cmentarzu w charakterze “(…) osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe, lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach) , o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit b i c, z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów w czasie jej wykonywania (…)”?

  2. Oj człowieku czego się czepiasz nie było by żadnych obchodów było by źle zrobią minimalne obchody aby oddać część temu świętu też źle trzeba choć trochę żyć normalnie

  3. Mam przy okazji bardzo duże brawa dla naszego Burmistrza za odmowę przekazania naszych danych osobowych poczcie polskiej do spisu wyborców cały artykuł na stronie gminy Mirsk brawo panie Andrzeju ma Pan j……a.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here