Mirsk: Dożynki w Giebułtowie

0
678
zdjęcie poglądowe

Tegoroczne dożynki gminne odbyły się w sobotę 14 września br. w Giebułtowie. Rozpoczęła je msza święta koncelebrowana przez trzech księży: ks. Tomasza Kwasika – wikarego parafii świeradowskiej, ks. Krzysztofa Lewickiego proboszcza parafii giebułtowskiej i ks. Zbigniewa Pacyniaka – proboszcza parafii rębiszowskiej.

Po niej, w korowodzie dożynkowym, na boisko sportowe przeszły zespoły folklorystyczne: „Kwisowianie” z Giebułtowa, „Podgórzanie” z Kamienia i Mroczkowic, „Izerskie Bogdanki” z Mirska oraz chór Jubilatio; delegacje poszczególnych sołectw z wieńcami, starostowie dożynkowi Danuta Warzybok i Bogdan Styczyński z sołtysem Giebułtowa Janiną Charchułą, zaproszeni goście i rolnicy oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Od 14.30 rozpoczął się ceremoniał dożynkowy. Starostowie wręczyli Burmistrzowi Miasta i Gminy Mirsk Andrzejowi Jasińskiemu, upieczony z tegorocznych zbóż, bochen chleba z prośbą by dzielił chleb sprawiedliwie, tak, by nikomu go nie zabrakło. Potem nastąpiło powitanie przybyłych na uroczystość gości i okolicznościowe przemówienia.

Zaprezentowano też dziewięć, biorących udział w konkursie, wieńców dożynkowych.

-/ tekst/foto: UMiG Mirsk /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here