Pseudo siłacze zniszczyli przystanek

6
1142

Rano jak szłam z dziećmi na autobus szkolny do Lwówka Śląskiego ( na przeciwko stacji Watis) zauważyłam, że obok magazynów byłej hurtowni leży znak drogowy przystanku autobusowego, na którym dzieci wysiadają, jak wracają ze szkoły. – poinformowała nas wczoraj czytelniczka.

O ustawienie tego przystanku mieszkańcy zabiegali od dawna. Były pisma, rozmowy, spotkania. W końcu po jednej stronie drogi pojawił się przystanek. – Cieszyłam się, że chociaż dzieci będą miały przystanek do wysiadania. – dodaje czytelniczka. Jej radość nie trwała jednak zbyt długo, bo to, co cieszy rodziców dzieci dojeżdżających do szkoły mąci spokój lwóweckich wandali, którzy już popisali się swoim marnym talentem na tablicy przystanku, a następnie wygięli stalową rurę przewracając znak. – Komuś ten znak przeszkadzał i po prostu go przewrócił. Normalnie ręce opadają do takich wandalów – przyznaje czytelniczka.

 

Sprawę przekazaliśmy lwóweckiej Straży Miejskiej. Jej komendant chwilę później już był na miejscu.
Niestety, znaku nie da się ot tak postawić, tym bardziej, iż na jego tablicy widnieją rzeczy niecenzuralne. Dlatego sprawa została przekazana do odpowiedniej komórki w urzędzie, która ma się tym niezwłocznie zająć. Dowiedzieliśmy się od Krzysztofa Siczka Komendanta SM w Lwówku Śląskim.

 

Na głupotę nie ma lekarstwa, ale na wandali jest. Wystarczy wykręcić numer 112.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here