Oświadczenie Marszałka w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

2
1063
UMWD

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołało falę społecznego oburzenia. Tysiące obywatelek i obywateli w całym kraju wyszło na ulice, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego narusza postanowienia tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, pozbawiając Kobiety prawa wyboru i decydowania o swojej przyszłości. Uderza także w poczucie bezpieczeństwa, które jest zagwarantowane w Konstytucji.

Prawo powinno służyć obywatelom. Prawo, które narusza godność człowieka, jest prawem złym i należy je zmienić.

Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

2 KOMENTARZE

  1. Cezary!!! (jesteśmy na “ty”).
    Czy Twoim zdaniem ma istnieć jedna część prawa do stosowania przez społeczeństwo, oraz druga część – którą w ramach “kompromisu politycznego” zamieciono pod dywan? To po co konstytucja, ustawy, wybory? Po co Kon-sty-tu-cja? Może przedstaw od razu kompletny zestaw kompromisów (kompromitacji), podkreślę sobie w Konstytucji na czerwono.
    Czy to już pora na nowe koszulki? Zamiast napisu OTUA napis KOMPROMIS?

  2. Proszę proszę jaki to bezpartyjny samorządowiec . Może trzeba przypomnieć czasy bycia starostą bolesławieckim ?? Prawo tak gdy ja decyduje ale już nie gdy inni mają ustanawiać prawo. Nie będzie się wiecznie na stołku marszałka i ciekawe co w tedy ??? Może tak porozmawiamy o służbie zdrowia która częściowo podlega marszałkowi ????

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here