Mikołaj spotka się z dziećmi

4
682

Już w najbliższą sobotę Mikołaj spotka się z dziećmi. Mają być prezenty, słodki poczęstunek, ale także zabawa przy muzyce, czy poznawanie sprzętu, jakim dysponują strażacy.

 

 

 

Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Wieża serdecznie zapraszają dzieci z sołectwa Wieża na spotkanie z Mikołajem. Przed przybyciem Mikołaja, dzięki wsparciu Pana Prezesa oraz Druhów OSP KSRG Gryfów Śląski dzieci zapoznają się ze sprzętem strażackim.

W programie także poczęstunek i zabawa przy muzyce.

4 KOMENTARZE

 1. Ten ten cały Mikołaj to ściema. Prawda ? Dlaczego z takim zapałem, masowo okłamujecie dzieci na Mikołajki ? Przecież nie lubicie być okłamywani, dlaczego więc okłamujecie najmłodszych i łatwowiernych…

 2. Jeszcze tylko dwa tygodnie i usiądziemy do stołu wigilijnego i nieubłagalnie w wielu rodzinach przy tym stole zaostrzy się jeszcze bardziej spór o Polskę. Jak “mówi” nam polska tradycja chrześcijańska w ten dzień wigilijny,wieczorem jak zaświeci pierwsza gwiazdka przez pewną chwilę zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Tego z całego serca życzę aby wtedy niektórzy z naszych czołowych polityków,tych najważniejszych przemówili dosłownie po ludzku a dlaczego? Jarosław Kaczyński wczoraj 8.12.2022 w Chojnicach “…Choćby to niedawanie nam środków z KPO, wbrew prawu, wbrew traktatom europejskim, to jest interwencja także realizowana poprzez ludzi, którzy bardziej sobie cenią pewne państwa na zewnątrz, a szczególnie Niemcy, niż Polskę, to trzeba sobie jasno powiedzieć… Tacy ludzie dzisiaj są zaangażowani w to, żeby Polskę właśnie poprzez tę metodę prowadzenia walki politycznej degradować, żeby wprowadzać do życia publicznego przemoc… Otóż to jest właśnie tego rodzaju akcja: Polska nie może być silnym narodem, nie może mieć silnego państwa, bo to się nie podoba naszym sąsiadom. Otóż nie! Będziemy mieli silne, państwo i ZNISZCZYMY TYCH LUDZI…”. Teraz co encyklopedia mówi o słowie ZNISZCZYMY. Słowo zniszczyć to “…1. «spowodować pogorszenie stanu czegoś»
  2. «spowodować, że coś przestaje istnieć»
  3. «uczynić coś niezdatnym do użytku»
  4. pot. «spowodować, że ktoś znalazł się w złym stanie psychicznym lub fizycznym»
  5. pot. «utracić sprawność fizyczną lub psychiczną»
  6. pot. «zrujnować kogoś materialnie» …”. Teraz kropelka historii-przemówienie więźnia Turskiego w Oświęcimiu w 75 rocznicę wyzwolenia. “…I to chciałbym powiedzieć mojej córce, moim wnukom, rówieśnikom mojej córki, moich wnuków, gdziekolwiek mieszkają. W Polsce, w Izraelu, w Ameryce, w Europie Zachodniej, w Europie Wschodniej, tak w Europie Wschodniej, to bardzo ważne – nie bądźcie obojętni, jeżeli widzicie kłamstwa historyczne władzy. Nie bądźcie obojętni, kiedy widzicie, że przeszłość jest naciągana przez aktualną władzę na poczet aktualnej polityki. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana, ponieważ istotą demokracji jest to, że większość rządzi, ale demokracja na tym polega, że prawa mniejszości muszą być chronione jednocześnie. Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne, już istniejące… nie bądźcie obojętni, bo jeżeli nie, to się nawet nie obejrzycie jak na was, jak na waszych potomków, “jakieś Auschwitz” nagle spadnie z nieba…”.Teraz na koniec-jest już okres przedświąteczny,za chwilę pewnie ktoś z biskupów udzieli wywiadu ogółowi rodaków na okres Bożego Narodzenia i czy to będzie biskup Nycz,Polak,Ryś,Jędraszewski obowiązkiem dziennikarzy będzie zadać pytanie tym biskupom. Jak ci biskupi widzą w przeddzień wigilii ten przekaz Kaczyńskiego ZNISZCZYMY ICH. Czy to coś z obrony Sokratesa może z intencji Heroda a może i marzenia Hitlera?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here