Mieszkaniec powiatu lwóweckiego ukradł samochód. Miał ponad 4 promile!

2
1516

32- latek wraz z przyjaciółmi będąc w stanie upojenia alkoholowego ukradł samochód i przejechał nim do sąsiedniej wsi. Cud, że nikogo po drodze nie zabił. Teraz odpowie przed sądem.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Strzyżowcu, w gminie Wleń. Kiedy jeden z mieszkańców wsi wyjrzał przez okno i zobaczył, że nie ma tam jego samochodu, natychmiast powiadomił policję.

– Ze zgłoszenia wynikało, że nieznani sprawcy dokonali kradzieży pojazdu marki Audi o wartości około 4000 zł. – wspomina sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim na miejsce natychmiast dysponował patrol. Mundurowi zaczęli od rozpytywania okolicznych mieszkańców. Dzięki czujności mieszkańców wsi Strzyżowiec, ale i również Pilchowic funkcjonariuszom udało się szybko namierzyć skradziony pojazd, który stał właśnie w Pilchowicach.

– Niezwłocznie policjanci pojechali tam na miejsce, zatrzymali ten pojazd, w którym były dwie osoby. – dodaje policjantka.

Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Towarzyszyła mu o piętnaście lat starsza kobieta. Policjanci natychmiast po zatrzymaniu pojazdu wyczuli wydobywającą się z jego wnętrza silną woń alkoholu. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Szybko okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany.

– Kierujący pojazdem miał powyżej 4 promili. Okazało się także, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz.

W trakcie policyjnych czynności wyszło także, że w kradzieży brał udział jeszcze jeden mężczyzna, którego policjanci szybko namierzyli. Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, iż za kradzieży pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32- latek odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak również za kierowaniem pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Skradziony samochód powrócił już do prawowitego właściciela.

Niestety pomimo wielu apeli i wysokich kar za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, wielu kierowców decyduje się na tak skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowania. Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here