Mecz Przyjaźni

2
227

W celu integracji młodzieży i nawiązania współpracy między placówkami wychowawcy Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze i Internatu Zespołu Szkół w Lubomierzu: Łukasz Pater i Michał Prutis zorganizowali towarzyski mecz piłki nożnej.

„Mecz przyjaźni” został rozegrany na wielofunkcyjnym boisku w Lubomierzu.

Wychowankowie z Jeleniej Góry zostali ciepło przyjęci przez grupę miejscowych kibiców. Po wzajemnym przywitaniu kapitanowie obu drużyn przekazali sobie dyplomy uznania za udział w wydarzeniu. Do przerwy spotkanie było bardzo wyrównane i zakończone stosunkiem goli 2:2. Ostatecznie jednak cztery bramki w drugiej połowie przesądziły o zwycięstwie gości 6:2.

Nie wynik był najważniejszy w tym spotkaniu ale serdeczność z jaką wychowankowie obu placówek podeszli do wydarzenia. Nie zabrakło uścisków dłoni i „przybitych piątek„. Cały mecz przebiegał w atmosferze przyjaźni i fair play.

To nie ostatnie sportowe wydarzenie, ponieważ uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu już zapowiedzieli chęć rewanżowego spotkania. Wychowankowie Bursy Szkolnej Numer 1 zaprosili tym razem na wydarzenie do Jeleniej Góry. Mamy nadzieję, że rozgrywki sportowe między placówkami są wstępem do trwałej współpracy umożliwiającej młodzieży nawiązywanie nowych kontaktów i budowanie przyjacielskich relacji.

-/ Łukasz Pater /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here