Materac dla studenta – na co warto zwrócić uwagę?

0
147

Odpowiedni komfort snu jest ważny dla każdego. Dobrze przespana noc, na wygodnym łóżku, nastraja pozytywnie na kolejny dzień i ładuje “naturalne baterie” człowieka. Kto inny, jak studenci, potrzebują efektywnej regeneracji ciała po intensywnym dniu pełnym przyswajania wiedzy? Wszak to właśnie oni są aktywni od wczesnych godzin porannych, a do łóżka kładą się późną nocą. Czasami nawet nad ranem – wobec czego łóżko powinno być maksymalnie wygodne i wyjątkowo odprężające. Czy materac dla studenta może być jednocześnie niedrogi i wygodny? Czy w ogóle zakup materaca na łóżko do np. wynajmowanego mieszkania jest dobrym rozwiązaniem? Jakimi cechami powinien się charakteryzować?

 

Dlaczego student powinien posiadać wygodny materac?

Czasy studenckie rządzą się swoimi prawami. Osoby uczące się poza granicami swoich rodzinnych miejscowości często korzystają z wynajmowanych mieszkań. Normalnością jest także przebywanie w akademiku bądź nocowanie u znajomych. Życie studenta jest intensywne, pełne zabawy i rozrywki. Częste imprezy studenckie nie są niczym nadzwyczajnym i stanowią nieodzowny element młodzieńczego okresu edukacyjnego. Intensywny tryb życia, duża ilość nauki, mało czasu na sen – te czynniki sprawiają, że na studiach nie trudno o zmęczenie. Nie możemy zapominać, że to właśnie sen jest najbardziej efektywnym sposobem na regenerację przemęczonego organizmu. Musi być on jednak pełnowartościowy i wielogodzinny. Jednym z nieodzownych elementów dobrego snu jest wygoda łóżka. To ona, w przypadku studentów, musi być na pierwszym miejscu. Student, jako osoba niewybredna, może spać w różnych warunkach… ale jeśli są one niekorzystne, to w niedługim czasie odbiją się na zdrowiu młodej osoby.

materiał partnera

Co jest ważne w kontekście wybierania materaca studenckiego?

Wiele zależy od warunków, w których student mieszka. Jeśli jest to wynajmowany pokój z łóżkiem, warto zainteresować się możliwością zmiany materaca łóżkowego na nowy. Dlaczego? Właściciele wynajmowanych mieszkań bardzo często nie zwracają uwagi na tę kwestię. Łóżko potrafi stać w pomieszczeniu przez wiele lat, goszcząc tym samym wielu wynajmujących. Jak podkreślają sami studenci, to materace są często elementami najbardziej zaniedbanymi i wyeksploatowanymi. Z drugiej zaś strony wynajmujący nie widzą problemu, w końcu “łóżko stoi i da się na nim spać”. Rzeczywistość jest jednak inna: wieloletnie użytkowanie materaca przez wiele osób jest niehigieniczne, a zużycie materiału powoduje pogorszenie się komfortu snu. Materac staje się bardziej sztywny, opadnięty i nieświeży. Warto zatem, przeprowadzając się do nowego miejsca, zabrać ze sobą własny, nowy materac. Wygodną możliwością jest materac 90×200 z ofert Hilding, wymaga on jednak dużego łóżka, co nie zawsze jest standardem w mieszkaniach studenckich. Problemem jest także wymiana materaca w przypadku niestandardowej wersalki służącej do spania.

Materac dla studenta, który pozwoli zadbać o komfort

Jeszcze na etapie szukania mieszkania warto zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj mebla przeznaczonego do snu znajduje się w wynajmowanym pomieszczeniu. Dobrą praktyką jest szukanie pokojów z wygodnym, rozłożystym łóżkiem, z możliwością bezproblemowej wymiany materaca. W końcu zdrowie mamy tylko jedno. I nawet jeśli wydaje nam się, że “student przetrwa wszystko”, to życie może szybko zweryfikować tę tezę. Warto zapytać wynajmującego, czy istnieje możliwość wymiany samego materaca albo nawet całego mebla na nowy egzemplarz. To w końcu na nim ciąży obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków dla najemców.

materiał partnera

-/materiał partnera/-mm

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here