Masz wątpliwości czy możesz wsiąść za kierownicę? Sprawdź swój stan trzeźwości

4
1118

Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim wyposażona jest samoobsługowy alkomat. Teraz każdy może przyjść do jednostki policji i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni czy już możemy wsiąść za kierownicę.

 

Nowoczesny budynek lwóweckiej komendy został również wyposażony w samoobsługowy i ogólnodostępny alkomat. To urządzenie ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę samochodu.

Każda osoba, może przyjść do lwóweckiej komendy wykonać samodzielnie i bezpłatnie badanie stanu trzeźwości. Urządzenie zamontowano w holu budynku tuż przy okienku oficera dyżurnego.

Jak wykonać badanie alkomatem? Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta, a tuż nad nim umieszczona jest instrukcja obsługi tego sprzętu.

Wystarczy jedynie z zainstalowanego pod alkomatem podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w wyznaczonym do tego miejscu, nacisnąć guzik i dmuchać aż do momentu wyłączenia się sygnału dźwiękowego. Cały czas trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik – dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już prowadzić pojazd.

-/autor: sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

4 KOMENTARZE

  1. fajnie, podjedziesz sprawdzisz i już mają Cie na oku, by przy tak zwanej okazji, częściej niż zwykle, sprawdzić Cię a nóż może Twój alkomat źle pokazał a nasz podbija dwa razy więcej niż Twój ha

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here