Miał ponad 2 promile. Wpadł w Pławnej

5
1783
zdjęcie poglądowe

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 31- latek kierujący samochodem, który został zatrzymany do kontroli przez lwóweckich policjantów. W trakcie interwencji policjanci ustalili również, że pojazd, którym się poruszał nie ma ważnych badań technicznych oraz polisy ubezpieczeniowej. Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi do 2 lat więzienia.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wczoraj tj. 15 września 2021 roku w miejscowości Pławna Górna zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot.

Powodem kontroli było zachowanie kierującego, które wskazywało, że może on się znajdować pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie alkomatem. 31- latek wydmuchał ponad 2 promile. Ponadto podczas kontroli okazało się, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna nie posiada ważnych badań technicznych oraz ważnej polisy ubezpieczeniowej.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdami mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Przypominamy, że alkohol i nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych! Piłeś? Nie jedź!

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

5 KOMENTARZE

  1. spacerowałem w Lubomierzu ok 19 w niedziele miałem wrażenie, że duża część osób jakie na mieście spotkałem było pijanych.
    coś niedobrego dzieje się w tym mieście.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here