Ma się zakończyć drogowy koszmar

0
1147

Najprawdopodobniej zakończy się wieloletni koszmar mieszkańców Siedlęcina związany z tragicznym stanem ulicy Górnej. Droga ta jest uczęszczania nie tylko przez mieszkańców sołectwa ale stanowi połączenie z DK30 i skrót do Cieplic.

 

 

O tragicznym stanie ul Górnej w Siedlęcinie pisaliśmy już w ubiegłym roku. Koszmar rozpoczął się jednak dużo wcześniej. Od 1997 roku kiedy oddano tę drogę do użytku nie był tam przeprowadzany żaden większy remont. Pogarszający się z roku na rok stan nawierzchni powodował wiele trudności poruszającym się tam na co dzień mieszkańcom.
Reklama

Ul. Górna jest dla nas mieszkańców problematyczna już od wielu lat, ale w tym roku wyjątkowo daje nam się we znaki. W ostatnim czasie kilku moich znajomych uszkodziło opony wjeżdżając w te „kratery”. Największy z nich ma ok. 5-6 centymetrów głębokości i czasami kierowcy podczas mijania na wąskich odcinkach wjeżdżają w nie uszkadzając opony lub zawieszenie. Uszkodzone amortyzatory, drążki, sworznie itd. to standard po przejeździe ul. Górną – powiedział Paweł Szczypka, mieszkaniec Siedlęcina.

 

 

Problemem był też brak chodników. Pobocza nie są na bieżąco wykaszane, ani w jakikolwiek sposób utrzymywane. Dzieci idące do szkoły przedzierają się przez pokrzywy, bo po prostu nie ma innej możliwości przejścia – dodaje mieszkaniec jednego z domów przy ul. Górnej.

Niedługo drogowy koszmar mieszkańców Siedlęcina może się zakończyć. Starostwo powiatowe z gminą Jeżów Sudecki ogłosiło postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie podstawowym na realizację przebudowy wraz z elementami rozbudowy ul. Górnej w ciągu drogi powiatowej nr 2646D w miejscowości Siedlęcin oraz przebudowę dróg gminnych – ul. Górna w Siedlęcinie.

-/24jgora.pl/red/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here