Mgła daje się we znaki kierowcom

0
254

Gęsta mgła, która utrzymuje się w całym województwie nie sprzyja kierowcom. Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało kolejne ostrzeżenie. My apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Podczas mgły nie do końca należy się sugerować ograniczeniami podanymi przez znaki i z pewnością należy zrezygnować z utartych przyzwyczajeń. Jazda w takich warunkach należy do niezwykle trudnych i niebezpiecznych, dlatego powinniśmy jechać znacznie wolniej. W gęstej mgle szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie, ponieważ przy słabej widoczności nie będziemy całkowicie pewni, czy z naprzeciwka nie nadjeżdża jakiś pojazd lub, czy na drodze nie pojawi się rowerzysta, bądź pieszy.

Również piesi powinni wykazać się większą rozwagą i świadomością, że podczas tak złych warunków są jeszcze bardziej niewidoczni i nawet w obszarze zabudowanym korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób decydują o naszym bezpieczeństwie.
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało kolejne ostrzeżenie, które obowiązuje dziś do południa.

Sytuacja meteorologiczna: Na obszarze całego województwa występuje mgła, miejscami ograniczająca widzialność od 100 m do 200 m.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here