Zapraszamy na piknik charytatywny w Rząsinach

0
607

Wiele osób o wielkich sercach zaangażowało się w akcje pomocy 15- letniej Beacie z Rząsin, która walczy białaczką. W internecie trwa zbiórka i licytacje. A już w najbliższą niedzielę odbędzie się charytatywny piknik.

 

Beata ma 15 lat. Jest mieszkanką Rząsin koło Gryfowa Śląskiego. U dziewczyny zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nastolatka pilnie potrzebuje bardzo drogiego leku, który będzie musiała przyjmować przez dłuższy czas. Koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny, dlatego na portalu siepomaga.pl ruszyła jest zbiórka pieniędzy.

Szybko okazało się, że zakupiony z zebranych pieniędzy lek przynosi pozytywne efekty.

Kiedy na początku września prosiłyśmy Was o pomoc, nie sądziłyśmy, że w tak krótkim czasie uda nam się zebrać środki na rozpoczęcie leczenia. Nie wiedziałyśmy też, czy lek zacznie działać. Kilka dni temu otrzymałyśmy jednak najnowsze wieści ze szpitala… Lek działa, dlatego nasza pani doktor natychmiast zdecydowała o kontynuacji leczenia, zalecając kolejnych 12 dawek leku. Dzięki nadwyżce z poprzedniej zbiórki mamy środki na dwie dawki. Niestety – na 10 kolejnych brakuje środków, dlatego raz jeszcze z całego serca prosimy o pomoc... – apeluje mama Beaty.

Na profilu: „Pomoc dla Beaty” trwają licytacje. Tam każdy może wystawić coś, z czego pieniądze trafią na pomoc 15- latce. Od ciast, domowych przetworów, przez sprzęt AGD, po vouchery na zabiegi kosmetyczne… Tam każdy może znaleźć coś dla siebie a przy tym pomóc Beacie.

A już w najbliższą niedzielę 4 października 2020 o godz.15.00 na boisku przy szkole podstawowej w Rząsinach odbędzie się charytatywny piknik gdzie będzie można posmakować domowych wypieków, wypić kawę, zjeść kiełbaskę z grilla oraz wziąć udział w licytacjach. Dochód z pikniku przeznaczony będzie na pomoc dla chorej mieszkanki Rząsin.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here