Lwówek Śląski: Ujęto i postawiono zarzuty jednemu ze sprawców pobicia

0
119
fot.: Lwówecki.info
Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy rozboju, do którego doszło w Lwówku Śląskim. Wniosek został uwzględnione przez Sąd.

24 lutego 2019 roku w godzinach wieczornych doszło do zdarzenia na terenie Rynku miejskiego w Lwówku Śląskim, gdzie dwóch sprawców zaatakowało grupę czterech mężczyzn uderzając ich pięściami po twarzy, głowie i innych częściach ciała. Jeden z pokrzywdzonych, w wyniku upadku doznał rozległych obrażeń głowy, które okazały się ciężkie. Ponadto, innemu pokrzywdzonemu, obywatelowi Ukrainy, zabrano portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 1500 zł oraz dokumentów.

Ujęto jednego ze sprawców, któremu przedstawiono zarzuty udziału w bójce, w której pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń ciała oraz kradzieży mienia i dokumentów. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia.

Na wniosek Prokuratury został on tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do 15 lat.

Czyn został popełniony w ścisłym centrum Lwówka Śląskiego, z rażącym naruszeniem zasad porządku prawnego, bez powodu, działanie sprawców cechowała szczególna agresja.

Trwają czynności zmierzające do zidentyfikowania drugiego z napastników, sprawcy ciężkich obrażeń jakich doznał pokrzywdzony.


Nagrania z monitoringu, na którym widać moment pobicia

materiał wideo: Policja Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here