Nowe #obostrzenia: Limity w lokalach. Nauka zdalna. Obowiązkowe szczepienia.

27
2232

Koronawirus nie pozwala o sobie zapomnieć. Spora część Europy jest objęta surowymi obostrzeniami. Polska na tle sąsiadów do tej pory nie wprowadzała nowych restrykcji. To jednak się zmienia głównie z powodu niepokoju, jaki budzi nowy wariant koronawirusa. Rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Większość z nich będzie obowiązywać od 15 grudnia.

 

– Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. – mówił podczas dzisiejszej konferencji Minister zdrowia Adam Niedzielski. – Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant #koronawirus #Omikron. Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z #COVID19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa. – dodawał minister.

– Od 15 grudnia wprowadzamy limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. – zakonotował Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska – Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

Obowiązkowe szczepienia od 1 marca

Szef resortu zdrowia ogłosił także, że od 1 marca będą obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowników. To medycy, nauczyciele oraz służby mundurowe. – Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe – przekazał A. Niedzielski, który przyznał, iż resort jest na finiszu prac nad projektem zmian w prawie i doprowadzenia do sytuacji, w której przedsiębiorca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku darmowego testu na COVID-19.

Nauka zdalna

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzona zostaje nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. – Po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym – dodał polityk. Oprócz tego wprowadzone zostają obowiązkowe testy dla współdomowników osoby zakażonej koronawirusem.

Limity w transporcie zbiorowym

Wiceminister zdrowia przekazał, że od 15 grudnia w transporcie zbiorowym będzie obowiązywał limit do 75 proc.

IV fala koronawirusa – nowe obostrzenia:

 • od 15 grudnia obniżone limity do 30 proc. w restauracjach, barach i hotelach (zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę),
 • od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych (zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę),
 • od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia,
 • od 15 grudnia obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 (bez względu na posiadany certyfikat covidowy),
 • od 15 grudnia w transporcie zbiorowym limit do 75 proc.,
 • od 20 grudnia do 9 stycznia nauka zdalna dla szkół podstawowych i średnich,
 • 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Oprócz tego Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić od 1 marca 2022 roku obowiązek szczepień dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych.

27 KOMENTARZE

 1. Ależ oni walczą z tym zbrodniczym wirusem, prawie tak jak na Gibraltarze gdzie wszyscy zaszczepieni. W Niemczech, żeby wejść na jarmark bożonarodzeniowy trzeba pokazać paszport. Plasterkowania ciąg dalszy a wszystko oczywiście dla twojego dobra, żebyś przypadkiem kataru nie dostał i gorączki.

 2. Okazało się, że wariant Omikron z RPA jest 500 razy zakaźniejszy od ekstremalnie zakaźnej Lambdy z Peru, która jest o wiele bardziej zakaźna od wariantu Delta plus, który z kolei jest bardziej zakaźny od Delty z Indii, która jest bardziej zakaźniejsza od wariantu Gamma z Brazylii o wiele, wiele bardziej zakaźnego od Bety, która o wiele bardziej zakaża od wariantu Alfa, który był dużo bardziej zarażliwy od pierwotnej wersji wirusa Sars Cov 2 z Wuchan, która już wtedy była przeokropnie niebotycznie bardzo zarażająco -infekująca.

  • O tych danych już niewiele osób pamięta. Najistotniejsze jest to, że ten ostatni jest 500 razy bardziej zakaźny i to ten news ma zrobić wrażenie. Kto będzie analizował dane “historyczne” i jak to się ma do całości.

 3. Oczywiście obostrzenia dla nie zaszczepionych. A zaszczepieni mogą paradować i nic. Czy w tej paranoidalnej plandemii nikt nie zauważył, że osoba zaszczepiona może być nosicielem? Popierdolone propagandowe rozumowanie. Skoro zaszczepieni się zaszczepili to przecież nie powinni się obawiać wirusa bo według propagandy po zaszczepieniu mogą przechorowac łagodnie. To czemu jest nadal nagonka na osoby niezaszczepione? Ich wybór. Nie chcą przyjmować farmaceutycznego gówna z niepewnym składem to ich sprawa. Przecież zaszczepieni nie powinni się obawiać. Paranoja. Pewnie ten koment się nie pojawi. Cenzura będzie.

  • Nieszczęśliwy biedny intelektualnie człowieku,płaskoziemcu,foliarzu. Najlepszym komentarzem dla tego typu ludzi jest wypowiedź na temat szczepień przeciw COVID19 pani Ochojskiej “…gdybym była zaszczepiona w dzieciństwie szczepionką przeciw tej chorobie którą mam to dziś jeździłabym na nartach a nie na wózku inwalidzkim …”.

   • Piszesz o dwóch zupełnie różnych sytuacjach. Jaką masz pewność, że za jakiś czas osoba zaszczepiona tym czymś nie powie, że gdybym w przeszłości nie wzięła tego preparatu, to dzisiaj…. Tak wielu zachęca i mówi o zaletach przewyższających nawet ryzyko. Ale nie ma nikogo, mówiącego o jakiejkolwiek odpowiedzialności. Przepraszam, odpowiedzialność, bierzemy na siebie, podpisując przed szczepieniem stosowne oświadczenie. Czy przed przyjęciem jakiejkolwiek szczepionki wcześniej, też brałaś na siebie odpowiedzialność podpisując podobne oświadczenie?

     • Litości nie powielaj medialnej propagandy o antyszczepionkowych plaskoziemcach, bo staje się to już nudne. Podaj konkretne przykłady i dowody na swoje teorie, a nie tylko chłoniesz jak gąbka wiedzę przekazaną przez niezależne media i ekspertów, którzy co chwilę zależnie od sytuacji zmieniają swoje teorie na temat pandemii. Nie wydaje ci się dziwne, że w styczniu mają się pojawić już szczepionki o wysokiej skuteczności na nową odmianę, niedawno zaczęto szczegółowo badać, a wstępne opinie są skrajnie różne? Dlaczego prezes firmy, której preparaty są najpowszechniej stososowane do tej pory się nie zaszczepił? Przez tyle lat nikt nie wymyślił skuteczniej szczepionki na dobrze znanego poczciwego wirusa grypy, a tu na podobnego w niecały rok opracowano cudowny preparat, który ma tak wielkie zalety, a za który nikt w najmniejszym stopniu nie odpowiada? Co powoduje duże zachorowania w krajach o bardzo wysokim stopniu zaszczepienia? Garstka niezaszczepionych, z których znaczna część nie choruje? A może skuteczność tego jest dużo mniejsza od oficjalnej? Rok temu miały działać przez co najmniej rok. Dzisiaj mówią, że najlepiej kolejną dawkę przyjąć już po sześciu miesiącach, a za rok powiedzą, po trzech, a może co miesiąc, bo pojawi kolejny wariant kilkaset razy bardziej zakaźny od poprzedniego? Masz rację niektórym nawet maczugą nie wbijesz do głowy, że może być inaczej.

  • Zaszczepieni stanowią jedynie nie spełna 30% osób w szpitalach, zaledwie 10,3%osób pod respiratorami. To wy dzbany nie pozwalacie ludziom leczyć się w szpitalach. W Niemczech już byście się szczepili, ale w Polsce podobno niedemokratycznej macie wybór. Obyście jak najszybciej znaleźli się tam gdzie wasze miejsce, inteligentnym będzie łatwiej.

   • Typowy paradoks! Będąc ogromnym tu krytykiem “obserwator głupoty”,praktycznie każdego jego napisanego postu w poszczególnych dniach to pod tym napisanym postem a szczególnie jednym zdaniem “…To wy dzbany nie pozwalacie ludziom leczyć się w szpitalach…” podpisuję się w 100%! No chyba,że dalej jestem mało rozgarnięty (jak często odpisywał mi “obserwator głupoty”) i źle zrozumiałem sens tego postu a jeżeli tak to przepraszam.

 4. Wyobraź sobie szczepionkę tak bezpieczną, że rząd musi cię zmusić do jej zażycia. Na wirusa tak śmiercionośnego, że musisz zostać przetestowany, aby dowiedzieć się, czy go masz. Prawdziwa pandemia nie wymaga całodobowej reklamy, aby przypomnieć, że istnieje. Prawdziwe pandemie nie wymagają kampanii marketingowych i niekończącej się propagandy.

  • Zmusić? Odra, to też szczepienie obowiazkowe, ospa i jeszcze kilka innych. To prawda musicie w ciężkim stanie trafić do szpitala, żeby zmienić zdanie. Tylko dlaczego muszą przez was zamykać potrzebne oddziały. Jak w demokratycznych Niemczech lub Austrii obowiązkowe!

   • Obserwatorze głupoty, porównanie tego preparatu do sprawdzonych szczepionek, o których piszesz jest raczej mało trafne. Ich skuteczność jest potwierdzenona wieloletnimi badaniami, przyjmujesz raz w życiu. Za te cudowne preparaty nikt poza osobą, która go przyjmuje nie odpowiada w miarę upływu czasu okazuje się, że ich skuteczność jest niewielka, co sprawia, że będzie trzeba to przyjmować w nieskończoność i nie wiadomo jak często. Piszesz o demokratycznych Austrii i Niemczech. Putin i Łukaszenka też twierdzą, że u nich jest demokracja. Tam, gdzie zaczyna się nieuzadniony przymus, kończy się demokracja.

    • Cos podobnego?! To teraz Polska będzie sie na tle Unii jawić jako wyspa demokracji!? Sejm przyjmie projekt PO albo lewicy i prostozwojowcy będą musieli sie szczepić. A do ciebie abc taka prosta uwago – nie zauważyłeś postepu w medycynie też jest potężny a ty biedny nie nadażasz. Nawet nie zauważyłeś, że jeden z waszych profesorów ten z Lublina już umarł na Covida w zeszłym m- ci, a ten z Łodzi już sam przekonuje do szczepienia. Nie szczep się tylko nie pisz głupot bo ciągle zdarzają się prostozwojowcy, którzy potwierdzają, że inteligencja to zjawisko mało popularne. A sprawdziłem i jakoś te dane mijają się z prawdą.

     • Szanowny obserwatorze. Dlaczego twierdzisz, że jestem antyszczepionkowcem? Nie mieści się w twojej ciasnej główce to, że ktoś kto mimo wszystko przyjął ten preparat może mieć inne zdanie na temat zmuszania do szczepień i ich skuteczności? Rok temu zapewniali, że szczepienie wystarczy przynajmniej na rok, a okazuje się, że bliżej jest do dwunastu tygodni niż miesięcy. Zdanie zmieniają w zależności od sytuacji. Nie masz wrażenia, że bierzesz udział w eksperymencie? A może masz z tego odpowiednią dolę i kasa ogranicza ci swobodne myślenie. Zgadza się, że medycyna zrobiła ogromne postępy, ale też zrobiła postępy we wciskaniu ludziom wielu bezwartościowych produktów. Super wyczynem jest ogłoszenie przez prezesa firmy Pfizer, że mają dane na temat bardzo wysokiej skuteczności trzeciej dawki ich szczepionki przeciwko najnowszemu wariantowi zwanemu omikron. To jest postęp, trzy tygodnie od wykrycia i już jest skuteczna szczepionka. Wzbudza podziw. Myślę, że mają też sposób na następny wariant, który pojawi się już wiosną, a najpóźniej jesienią. Jak widzisz ja mimo, że się zaszczepiłem nie mam w sobie nienawiści do tych, którzy tego nie zrobili, bo tak samo jak ja miałem wybór, to każdy powinien go mieć. Nie odczuwam lęku przed niezaszczepionymi. Jeśli szczepionka jest skuteczna powinna mnie ochronić, w przeciwnym razie muszę liczyć na swoją własną odporność. A jeśli ty wierzysz mediom, politykom, celebrytom i lekarzom na garnuszku koncernów farmaceutycznych, to twój wybór i nie mam zamiaru tego zmieniać. Życzę zdrówka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here