Lwówek Śląski: Traugutta częściowo wyłączona z ruchu

2
188
Lwówek Śląski, ulica Traugutta

Od dziś ulica Traugutta zostaje częściowo wyłączona z ruchu.  Wszystko z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną należącego do Gminy Lwówek Śląski zrujnowanego budynku.

 

Na stronach lwóweckiego magistratu czytamy:

Od wtorku 27 sierpnia 2019 r. z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną zrujnowanego i nieużytkowanego od dekad budynku, droga gminna obok lwóweckiego Browaru zostanie częściowo wyłączona z ruchu.

Wprowadzenie zmian w istniejącej organizacji ruchu podparte jest ekspertyzą budowlaną stanu technicznego dawnej słodowni browaru, która określiła stan bezpośredniego zagrożenia utraty stateczności i możliwości zawalenia się jego części nadziemnej. Wobec powyższego dla ochrony mieszkańców Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz turystów, postanowiono wyłączyć z ruchu odcinek ulicy Traugutta w granicach strefy zagrożenia pośredniego (siły odrzutu).

Wyłączenie fragmentu drogi gminnej nie obowiązuje pojazdów browaru z uwagi na konieczność utrzymania produkcji oraz mieszkańców ul. Browarnej 4.

Wszystkich mieszkańców oraz gości prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, korzystanie z innych ulic oraz o niezbliżanie się do ruin dawnej słodowni.

Czy w przypadku katastrofy budowlanej tego typu wyłączenie zapobiegnie tragedii?

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here