Lwówek Śląski: Święto miłośników motocykli

10
5627

Sezon motocyklowy 2022 uważamy za rozpoczęty. Stowarzyszenie Leopolis Bikers z Lwówka Śląskiego otworzyło go oficjalnie w sobotę 23 kwietnia. Stało się już tradycją, że każdy sezon motocykliści rozpoczynają i kończą mszą świętą. Nie inaczej było i tym razem. Nie zabrakło również widowiskowej parady.

 

W sobotnie przedpołudnie na inaugurację sezonu do Lwówka Śląskiego ściągnęli motocykliści z całej okolicy. Pasjonaci motocykli z okolic Lwówka Śląskiego, ale także z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Bolesławca, Złotoryi, Głogowa, Chojnowa, czy Strzegomia. Wszyscy spotkali się przed kościołem Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim. To tu odprawiona została msza święta, podczas której wierni modlili się o Boże Błogosławieństwo w codziennym życiu, oraz na drodze podczas bezpiecznej, bezwypadkowej jazdy.

– Bardzo serdecznie witam Was bracia motocykliści i zapraszam do mszy świętej rozpoczynającej sezon motocyklowy. Rozpocznijmy ten sezon z Jezusem Chrystusem zmartwychwstałym – witał wiernych ksiądz Rajmund, który wraz z księdzem Tomaszem celebrowali mszę święta.

Po mszy kolumna motocyklistów w asyście policji wyruszyła w stronę Rakowic Małych. To tam na przystani ośrodka Czerwony Rak od kilku lat odbywają się wydarzenia organizowane przez lwóweckich motocyklistów. Na parkingu miłośnicy jednośladów mogli podziwiać zarówno nieco starsze, jak i najnowsze modele maszyn. Podczas wydarzenia nie zabrakło także domowego jedzenia i dobrej muzyki – tym razem na scenie wystąpił zespół NIC.

Po raz kolejny na wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Leopolis Bikers do Lwówka Śląskiego przyjechało około pół tysiąca motocyklistów. Leopolisi jakością organizacji wydarzeń wyrobili sobie już markę. Potwierdzają to nam chociażby goście z Częstochowy, którzy specjalnie na dzisiejsze rozpoczęcie sezonu przyjechali do Rakowic Małych z kramem, z odzieżą i gadżetami. Jak mówią byli tu w roku ubiegłym i tak bardzo im się spodobało, że nie mogli dziś tu nie przyjechać.

Spotkanie motocyklowej braci podczas rozpoczęcia sezonu to nie tylko okazja do integracji i wspólnej zabawy, ale także poczynienia planów na nadchodzący sezon, w tym podjęcie decyzji o najważniejszym wydarzeniu, jakim dla Leopolisów jest organizowany w lipcu Zlot Motocyklowy. Na ten w ostatnich latach przybywały prawdziwe tłumy gości nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z odległych regionów Polski. Żeby jednak wszystko było dopięte na ostatni guzik, to przygotowania do tego wydarzenia trwają już od kilku miesięcy. Dziś mamy już wstępny scenariusz wydarzenia, które odbędzie się w pierwszy weekend lipca, w dniach 1 – 3 lipca 2022 r.

Sezon motocyklowy rozpoczęty. Wiosna rozkręca się z każdym dniem, słupki rtęci idą w górę, a słońce zachodzi coraz później. Takie warunki zachęcają do przejażdżek. Każdego dnia na drogach pojawia się już coraz więcej miłośników dwóch kółek. To dla kierowców samochodów oznacza, iż muszą zwiększyć swoją czujność na. Motocykle są mniejsze, zdecydowanie bardziej zwinne i przede wszystkim szybsze. Jednocześnie motocykliści są zdecydowanie bardziej narażeni na urazy podczas zdarzeń drogowych. Tylko w roku ubiegłym mieliśmy kilka wypadków drogowych, w których motocykliści ponieśli śmierć. Warto, dlatego częściej niż zwykle zerkać w lusterka. Warto także przykładać większą uwagę podczas włączania się do ruchu.

10 KOMENTARZE

  1. Oczywiście, Mieszkanka i anonimus mają rację – najlepiej zaorajmy to miasto. Nie wpuszczajmy samochodów ciężarowych z dostawami do sklepów, bo “smrut” (polecam słownik ortograficzny). Zabrońmy jeździć służbom ratunkowym bo hałasują. /dla nierozumiejących – sarkazm/
    To, że ktoś za własne pieniądze robi reklamę naszej Małej Ojczyźnie powinno być Waszym zdaniem piętnowane. Brawo. Proszę o przykłady co Państwo zrobiliście dla naszej Społeczności.

  2. Brawa dla organizatorów – lwóweckie zloty organizowane przez Leopilis niedługo przejdą do rekordów polski.

    Tłumy uczestników i zero wandalizmu. Oby więcej takich imprez. Szkoda tylko, że UMiG w Lwówku jak zwykle od czegoś dobrego się odcina, a może i dobrze, bo i taką imprezę mogliby spaprać, podobnie jak LLA.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here