Uprawiał marihuanę w przyczepce kempingowej

3
391
fot.: Policja Złotoryja, zdjęcie poglądowe

Złotoryjscy policjanci w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Pielgrzymka ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Łącznie zabezpieczono 65 blisko 2-metrowych roślin ukrywanych w namiocie handlowym i przyczepie kempingowej. Zajmujący się nielegalnym procederem mężczyzna został zatrzymany a następnie usłyszał zarzut uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela tej rośliny.

Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że poprzednie działania funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie w lipcu br. 2 mężczyzn, którzy na terenie gminy Zagrodno posiadali susz roślinny będący marihuaną oraz uprawiali nielegalne konopie w stelażu trampoliny.

Na podstawie posiadanych informacji, funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi weszli do jednego z pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Pielgrzymka, gdzie w namiocie handlowym oraz przyczepie kempingowej ujawnili kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich. Uprawa wyposażona była między innymi w urządzenia nawadniające i wentylacyjne, a także specjalne oświetlenie i środki chemiczne wspomagające uprawę tych roślin. Łącznie zabezpieczono 65 blisko 2-metrowych roślin.

Zajmujący się tą uprawą 33-latek został zatrzymany w Złotoryi, w miejscu swojego zamieszkania. Usłyszał zarzut uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela tej rośliny. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w sprawie podejmie sąd.

Poprzednie działania złotoryjskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pozwoliły na zatrzymanie na terenie gminy Zagrodno, w lipcu br. 2 mężczyzn podejrzanych o nielegalne uprawianie konopi indyjskich. W początkowej fazie wzrostu konopie rosły w doniczkach skrywanych we wnętrzu stelażu trampoliny ogrodowej. Kiedy osiągnęły odpowiedni rozmiar, mężczyźni wysadzali je do gruntu. Dodatkowo, w trakcie dalszych czynności, policjanci ujawnili przy jednym z mężczyzn susz roślinny, który po przebadaniu okazał się być marihuaną.

st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi

fot.: Policja Złotoryja

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here