16- latką podjęła próbę samobójczą

4
3340

Według zgłoszenia młoda dziewczyna podjęła próbę samobójczą. Nastolatka zażyła sporą ilość tabletek. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

 

 

W sytuacji kiedy zagrożone jest ludzkie zdrowie lub życie, liczy się każda minuta. Szybkie dotarcie na miejsce zdarzenia i udzielenie pierwszej pomocy, może uratować jej życie. Z taką sytuacją zmierzyli się funkcjonariusze z gryfowskiego komisariatu, którzy w ubiegły piątek zostali wezwani na interwencję.

„Według zgłoszenia młoda dziewczyna podjęła próbę samobójczą. Po chwili byli już na miejscu. Dziewczyna była przytomna, ale kontakt był z nią utrudniony. Było to spowodowane połknięciem dużej ilości tabletek. Do czasu przyjazdu Zespołu Pogotowia Ratunkowego funkcjonariusze utrzymywali z 16- latką kontakt słowny, tak aby nie zasnęła. Następnie niezwłocznie trafiła do szpitala, gdzie zaopiekowali się nią lekarze.” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz z Policji w Lwówku Śląskim i zwraca uwagę, iż bardzo często osoby planujące popełnić samobójstwo wcześniej dają sygnały ostrzegawcze.

Problem samobójstw sam nie zniknie. Dane z powiatu dają do myślenia

„Nie ignorujmy cichego wołania o pomoc. Dajmy im odczuć, że w tej trudnej sytuacji nie są same. Bądźmy empatyczni. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować takiej osobie życie.” – apeluje policjantka.

4 KOMENTARZE

  1. Przykre to jest to ilu nastolatków w dzisiejszych czasach chce popełnić samobójstwo, albo poprostu to robi i ilu ma depresję, to jest straszne a zarazem przykre

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here