Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży

6
2125

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, zatrzymali dwóch sprawców kradzieży przyczepki, której dokonano 15 kwietnia 2020r. w Krobicy. Zabezpieczona przyczepka wróciła do właściciela.

 

Do zdarzenia doszło w kwietniu br. na terenie gminy Mirsk. Nieznani wówczas sprawcy z terenu Gminy Mirsk ukradli przyczepkę. Jej wartość pokrzywdzona oszacowała na kwotę 1000 złotych. Sprawą zajęli się Gryfowscy mundurowi.

 

W środę (15.04.2020r.) do oficera dyżurnego KP Gryfów Śląski wpłynęło zgłoszenie o kradzieży przyczepki w Krobicy, po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy, ustalono okoliczności kradzieży i wartość utraconego mienia. W wyniku szybko podjętych działań operacyjnych, kilka godzin później w miejscowości Mirsk patrol policji zauważył samochód marki Peugeot 206, ciągnący przyczepkę bez tablic rejestracyjnych, przypominającą tą z kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący pojazdem okazał się być 36-letni mieszkaniec Giebułtowa, pasażerem był 27-letnim mieszkaniec Wolimierza. Mężczyźni zostali zatrzymani i w ich obecności został przeszukany przedmiotowo pojazd, w którym ujawniono złamaną tablicę rejestracyjną skradzionej przyczepki. Ponadto kierujący został zbadany na zawartość środków odurzających w organizmie, wynik przeprowadzonego badania wyszedł pozytywnie.

 

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży. Policjanci zabezpieczyli skradzioną przyczepkę i oddali właścicielowi.

Mężczyźni za popełnione czyny odpowiedzą przed Sądem.

-/ autor: st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here