Lwówek Śląski. Komunikat w sprawie zbiórki odpadów wielkogabarytowych

5
2985

Od 14 listopada 2022 r. na terenie gminy i miasta Lwówek Śląski prowadzona będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych.

 

 

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne, które ze względu na swoje rozmiary i masę, nie mogą być umieszczone w typowych pojemnikach/workach przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych, między innymi: zużyte meble, wersalki, fotele, krzesła, dywany, wykładziny, materace, meble ogrodowe, itp.

Jak informuje magistrat odpady należy wystawić w wyznaczonym dniu zbiórki do godziny 7:00 w miejscu zwyczajowo przyjętym dla gromadzenia odpadów komunalnych (przy altanach śmietnikowych, boksach, pojemnikach, itp.), z zachowaniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, w miejscach dogodnych dla dojazdu sprzętu transportowego. Odpady odbierane będą od godziny 7:00.

UWAGA! W czasie zbiórki nie będą odbierane:

 1. opony samochodowe,
 2. zmieszane odpady komunalne,
 3. odpady budowlane i rozbiórkowe,
 4. wełna mineralna, styropian budowlany (z ocieplenia budynków),
 5. opony pochodzące z działalności rolniczej oraz z pojazdów większych niż pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony,
 6. odpady zawierające azbest, papę, smołę itp.,
 7. części samochodowe (zderzaki, fotele, deski rozdzielcze, itp.),
 8. odpady w ilościach lub rodzaju – wskazujących na pochodzenie z innego źródła niż
  gospodarstwo domowe.

 

 

W ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych nie będą odbierane odpady niebezpieczne, tzn.: opakowania po środkach ochrony roślin, farbach, lakierach, rozpuszczalnikach, eternit, akumulatory, lampy fluorescencyjne oraz odpady poremontowe (gruz, wełna mineralna, styropian itp.) oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (AGD, RTV itp.). Zbiórką nie są objęte także odpady gabarytowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą lub rolniczą.

UWAGA: Daną trasą pojazd odbierający odpady przejedzie tylko raz – niedopuszczalne jest wystawianie odpadów po przejeździe pojazdu, dokonującego odbioru odpadów wielkogabarytowych.

Harmonogram odbioru:

TEREN MIASTA LWÓWEK ŚL.

29.11.2022 r . – Centrum Miasta (W Obrębie Murów Obronnych)

24.11.2022 r. – Agatowa, Asnyka, Brodatego, Chopina, Cicha, Gryfowska, Jastrzębia, Jaśkiewicza, Kamienna, Krzywa, Kwiatowa, Legionów, Leśna, Łąkowa, Łokietka, Matejki, Norwida, Obrońców Pokoju, Ogrodowa, Osiedlowa, Oświęcimska, Polna, Prusa, Reymonta, Sobieskiego, Stroma, Szymanowskiego, Tęczowa, Warsztatowa, X Dywizji, Żwirki i Wigury, Al. Wojska Polskiego (od ul. X Dywizji do ul. Jaśkiewicza)

25.11.2022 r. – Górna, Jana Pawła Ii, Kościuszki, Krasickiego, Partyzantów, Sikorskiego, Staszica, Topolowa, Zielona, Zwycięzców, Al. Wojska Polskiego (od ul. X Dywizji do ul. Przyjaciół Żołnierza)

28.11.2022 r. – Betleja, Budowlanych, Daszyńskiego, Dworcowa, Działkowa, Graniczna, Jasna, Kilińskiego, Kombatantów, Piekarska, Potokowa, Przyjaciół Żołnierza, Rybna, Rzeczna, Słowicza, Spółdzielcza, Struga, Towarowa, Wiejska, dawne Płakowice, Al. Wojska Polskiego (od ul. Przyjaciół Żołnierza do ul. Jaśkiewicza).

 

 

TEREN GMINY LWÓWEK ŚL

14.11.2022 r. – Mojesz, Dębowy Gaj, Pieszków, Dworek, Bielanka
15.11.2022 r. – Sobota, Górczyca, Radomiłowice, Dłużec
16.11.2022 r. – Żerkowice, Skała, Gaszów, Ustronie, Chmielno
17.11.2022 r. – Zbylutów, Skorzynice
18.11.2022 r. – Radłówka, Rakowice Wielkie, Brunów
21.11.2022 r. – Włodzice Wielkie, Włodzice Małe, Kotliska, Rakowice Małe
22.11.2022 r. – Płóczki Dolne, Płóczki Górne, Nagórze
23.11.2022 r. – Niwnice, Gradówek

5 KOMENTARZE

 1. Podsumowując. Będzie zbierane tylko to co metalowe lub jest z drewna i po przetworzeniu na płyty będzie można na tym zarobić. Rozumiem, że odpady, które nie będą odbierane wyrzucamy do lasu. Urzędnicy jak zwykle dbają o to aby czasami nie ułatwić ludziom legalnego pozbycia się śmieci. Wyraźnie widać, że chodzi tylko i wyłącznie o wydojenie kasy z ludzi, zamiast pomocy w utrzymaniu czystości w gminie.

 2. Napisane jest czego nie zabierają. To co zabierają? Stare meble i wersalki jedynie? Dramat. Za co podwyżka za wywóz śmieci skoro niczego nie można wystawić do zabrania?

 3. i kolejne w ciagu roku problem jest bo ciezko zeby co mc zbierac gabaryty ludzie wywalają jest ok a kumpel wywalil i zaraz straz miejska byla jedni podpie
  drugich a wystarczy raz w mc wywozic

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here