Materac 90 × 200 cm – dla nastolatka i osoby dorosłej

0
259
materiał partnera

Wybór odpowiedniego rozmiaru materaca nie zawsze jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się początkowo wydawać. Ważne są bowiem nie tylko osobiste preferencje, ale także ilość miejsca dostępnego w sypialni oraz decyzja dotycząca rodzaju wypełnienia materaca. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, dla kogo materac 90 × 200 cm będzie optymalną opcją!

 

 

Kwestii zakupu materaca nie wolno lekceważyć. Jak łatwo policzyć, w łóżku spędzamy blisko ⅓ całego swojego życia. Warto zatem zadbać, aby był to czas spędzony w jak najbardziej komfortowych warunkach. Na tę wygodę użytkowania będzie miał wpływ między innymi rozmiar materaca. Sprawdź, czy materac 90 × 200 cm to wybór dobry dla Ciebie!

Kiedy wybrać materac 90 × 200 cm?

Jeśli chodzi o materace do spania w pojedynkę, najczęstszym wyborem konsumentów jest właśnie materac 90 × 200 cm. Taki rozmiar zapewnia bowiem odpowiednią ilość miejsca do wygodnej zmiany pozycji w trakcie snu dla szczupłej osoby, a jednocześnie nie zabiera zbyt dużo miejsca w sypialni. Łóżko z materacem 90 × 200 cm zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu, na przykład w pokoju dziecka czy nastolatka. Materac 90 × 200 cm jest też często wybierany dla singli, którzy nie potrzebują lub nie mogą zakupić szerszego materaca do swojej sypialni.

Jaki rodzaj materaca dla singla?

Zarówno dla dzieci i nastolatków, jak i osób dorosłych czy seniorów, ogromne znaczenie ma także wypełnienie materaca 90 × 200 cm. To od tego parametru w dużej mierze zależeć będzie odpowiednia pozycja kręgosłupa w czasie snu, a co za tym idzie także komfort wypoczynku. Jakie wypełnienie zatem wybrać do spania w pojedynkę?

Materac piankowy – idealne podparcie kręgosłupa

Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów wypełnienia jest obecnie materac piankowy. W szczególności jest on polecany dzieciom i młodzieży, choć sprawdzi się także w przypadku osoby dorosłej. Dzięki temu, że materac piankowy dopasowuje się do kształtu ciała, idealnie podpiera każdy odcinek kręgosłupa. Zapobiega także przegrzewaniu ciała i będzie odpowiednim wyborem dla alergików.

Jaki rodzaj materaca wybrać? Poznaj istotne wskazówki!

Materac kieszeniowy – dostosowany do indywidualnych potrzeb

Równie popularną opcją dla singli może być materac kieszeniowy typu multipocket. Choć zawiera on sprężyny, niewiele ma wspólnego z tradycyjnym materacem sprężynowym. W tym rodzaju materaca znajdują się bowiem kieszonki, w których znajdują się nowoczesne sprężyny działające niezależnie od siebie. Dzięki temu materac kieszeniowy dostosowuje się do indywidualnych potrzeb, zapewniając podparcie różnych stref o odpowiednim natężeniu.

Materac 90 × 200 – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wiesz już, jaki rozmiar i wypełnienie materaca będzie odpowiednie dla Ciebie? Zwróć uwagę także na twardość materaca. Powinna ona być dostosowana m.in. do masy ciała, ale także osobistych preferencji. Warto ocenić także stosunek jakości do ceny, dowiadując się nieco więcej o samym producencie konkretnego modelu materaca.

-/materiał partnera/-off

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here