Lwówek Śląski: DSDiK wyznaczyła objazd

6
3161

Kierowcy chcący dojechać z Lwówka Śląskiego do Złotoryi muszą uzbroić się w cierpliwość i zapas paliwa. Zamiast dotychczasowych 26 km teraz mają do pokonania ich 60, co zajmie godzinę.

 

Jak już informowaliśmy, w związku z katastrofalnym stanem technicznym mostu w ciągu drogi wojewódzkiej 364, ul. Betleja w Lwówku Śląskim – droga w kierunku Złotoryi – Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wprowadziła zmianę organizacji ruchu i wyznaczyła objazd dla pojazdów powyżej 3,5 tony.

Objazd Lwówek Śląski – Złotoryja

Teraz kierowcy chcący jechać z Lwówka Śląskiego do Złotoryi, zgodnie z wyznaczonym przez DSDiK objazdem muszą kierować się na Bolesławiec drogą wojewódzką 297 przez Nowe Jaroszowice, w Bolesławcu wjazd na drogę nr 94 w kierunku Legnicy, jadąc przez Kruszyn, Tomaszów Bolesławiecki, Krzywą do Chojnowa, gdzie należy skręcić na DW 328 i przez Brochocin i Łukaszów docieramy do Złotoryi. Droga liczy 60 km i zgodnie z wyliczeniami Google map zajmuje godzinę.

fot. DSDiK

Ograniczenia tonażowe na moście w Lwówku Śląskim

Kierowcy, którzy patrzą na oznakowanie na drogach z pewnością dostrzegli informację o objazdach. W poniedziałek, jak drogowcy ustawili znaki, o zmianach można było usłyszeć na CB. Niestety, jak widać na załączonym obrazku nie wszyscy kierowcy mieli wówczas włączone radio i nie wszyscy patrzą na znaki na dobrze sobie znanych drogach. Ruch samochodów ciężarowych w tym miejscu nadal funkcjonuje.

zdjęcie nadesłane przez czytelników

Od kiedy most będzie zamknięty?

W ubiegłym tygodniu DSDiK informowała, że od poniedziałku most będzie zamknięty dla ciężarówek – W poniedziałek zostaną wyniesione znaki dopuszczające ruch pojazdów do 3,5 t, a do środy powinno zostać wyniesione oznakowanie objazdów dla innych pojazdów – informowała redakcję Lwówecki.info Pani Natalia Kita z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Na drogach dojazdowych stanęły już tablice i znaki ze stosownym oznakowaniem wprowadzające objazd dla samochodów powyżej 3,5 tony. Osobówki, do czasu budowy przeprawy, mostu zastępczego nadal będą mogły jeździć przez stary most. Na chwilę obecną jeszcze dokładnie nie wiadomo, kiedy ten powstanie.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here