Awaryjne ograniczenia na moście w Lwówku Śląskim!

16
5080

To już nie przelewki. Most na rzece Bóbr w Lwówku Śląskim jest w tak złym stanie technicznym, iż zarządca drogi w trybie awaryjnym wprowadza objazdy.

 

Już od poniedziałku most ma być zamknięty dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Kilka dni później mają tam stanąć również znaki mówiące o objazdach dla pozostałych samochodów.

Most w Lwówku Śląskim jest w rozsypce.

O tym, iż most w ciągu drogi wojewódzkiej 364, ulica Betleja w Lwówku Śląskim jest w złym stanie technicznym wiadomo było od dawna. Jakieś sześć lat temu na jezdni ustawiono tam ograniczniki wprowadzając tym samym jego zwężenie. Kolejne lata przynosiły informacje o planowanym remoncie obiektu, który jednak się odwlekał.

 
Ekspertyza mostu na DW 364 w Lwówku Śląskim

Żarty się skończyły. Eksperci są zgodni. DSDiK wprowadza na moście ograniczenia. – W wyniku otrzymanej ekspertyzy mostu zmuszeni jesteśmy do awaryjnego wprowadzenia ograniczenia tonażowego samochodów przejeżdżających przez most – informuje redakcję Lwówecki.info Pani Natalia Kita Kierownik Działu Komunikacji Zewnętrznej Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

W trybie awaryjnym zamknęli most

Przypomnijmy, nieco ponad dwa lata temu DSDiK w trybie awaryjnym zamknęła most w Pielgrzymce. Z dnia na dzień most z uwagi na jego zły stan techniczny został wyłączony z ruchu. Kierowcy przez półtora roku borykali się z problemami, których najwięcej było na początku. Te dotyczyły głównie objazdów i wlepianych przez policję mandatów. Jesienią ubiegłego roku most w Pielgrzymce został oddany do użytku.

Wraz z oddaniem mostu w Pielgrzymce miał ruszyć remont mostu na Bobrze w Lwówku Śląskim. Tak się jednak do dziś nie stało. DSDiK po raz kolejny przesunęła termin rozpoczęcia przez wykonawcę prac, o czym informowaliśmy zaledwie kilka dni temu.

Informujemy, iż planowane rozpoczęcie przedmiotowej inwestycji to druga połowa 2020r., zakończenie to listopad 2021 r. W tej chwili trwają prace projektowe. Po przygotowanym objeździe/ moście tymczasowym będą mogły poruszać się samochody ciężarowe. – zapewniała nas w ubiegłym tygodniu Pani Natalia Kita z DSDiK Wrocław.

Będą objazdy

Zastępcza przeprawa miała powstać już dawno temu i być zlokalizowana w pobliżu obecnego mostu. Tej jednak na razie nie ma. Już w poniedziałek mają się pojawić znaki wprowadzające pierwsze ograniczenia na moście i związane z tym objazdy, które na razie jeszcze nie zostały wytyczone.

Od kiedy most będzie zamknięty?

W poniedziałek zostaną wyniesione znaki dopuszczające ruch pojazdów do 3,5 t, a do środy powinno zostać wyniesione oznakowanie objazdów dla innych pojazdów – informuje redakcję Lwówecki.info Pani Natalia Kita z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Na dzień dzisiejszy żadnych znaków o objazdach jeszcze nie ma. Nie widać też prac, przy budowie przeprawy przez rzekę. Mając jednak w pamięci sytuację, jaka wydarzyła się w dwa lata temu w Pielgrzymce, gdzie niemal z dnia na dzień drogowcy zablokowali przejazd apelujemy, żebyście zwracali uwagę na znaki.

Czekamy na rozwój sytuacji.

16 KOMENTARZE

 1. Ludzie od kilkudziesięciu lat latają w kosmos , a we Lwówku czają się od lat żeby most na głównej drodze wyremontować.Wskrzesić Napoleona -on szybko by sobie z takim małym problemem poradził.

  • Masz objazd przez sobotę-dworek-płakowice. Kiepska droga, ale jest. Podobnie przez Brunów.Wszystko na tacy trzeba podać? Masz internet, mapy google. Internet nie służy jedynie do dodawania słot fotek i pisania bzdurnych komentarzy na lwówecki…..

 2. Syf, kiła i mogiła! Tyle tak i dalej nic.
  Drogi Starosto, może droga nie należy do Lwówka Śląskiego, ale jako władze powiatu, powinniście nękać Wrocław aż do skutku a jak nie, nagłośnić nieróbstwo w ogólnopolskich media.

  W pale się nie mieści, by taki stan trwał juz tyle lat! Kpina!!!!

  Czy w ogóle ktoś monitoruję drogę 364? Ciekawe jaki następny most, lub nawierzchnia się rozsypie!

 3. Witam!Remont mostu od dawna potrzebny.Kolejność działań powinna być następująca : plany techniczne remontu i kosztorys,przetarg na wykonanie,budowa przeprawy zastępczej,wyznaczenie rozsądnego objazdu,zamknięcie mostu,przystąpienie natychmiastowe do prac.Oby się nie powtórzyła niejasna sytuacja z objazdami przy remoncie drogi do Bolesławca, mostu w Pielgrzymce ,mostu w Strzyżowcu. Jak będziemy z dzielnicy Płakowice jeździli do śródmieścia Lwówka Śląskiego ?Przez Sobotę czy Brunów? A co z przeprawą na teren PKS?
  Jestem dobrej myśli ale z dużym znakiem zapytania!Wrocław miesza a mieszkańca Lwówka Śląskiego cierpią! Pozdrawiam!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here