Lwówek Śląski: Czy będzie wsparcie dla przedsiębiorców?

13
1490

Kryzys nas nie ominie. To pewne, że w obliczu tego, co się teraz dzieje na świecie konsekwencje gospodarcze poniesiemy wszyscy. Już dziś w Polsce zakłady pracy ograniczają działalność i przeprowadzają zwolnienia pracowników, albo zawieszają firmy.

Wiele firm żyło z dnia na dzień. To głównie te firmy są w najgorszej sytuacji, bo ograniczenia w ich funkcjonowaniu równają się ich likwidacji. Ale nie tylko najsłabsi mają dziś problemy. Również duże firmy, borykają się z trudnościami związanymi z ponoszeniem kosztów działalności, opłatami za lokale, samochody, ZUS-y, kosztami pracowników, ect.

Nie da się ukryć, iż likwidacja firm oraz zwolnienia w przedsiębiorstwach odbiją się na budżetach samorządów, dlatego wiele z nich już dziś podejmuje działania wspierające przedsiębiorców. Obniżenie, bądź zawieszenie czynszów, podatków od nieruchomości, czy ulgi w podatku od środków transportu to tylko niektóre z rozwiązań.

 

Władze Lwówka Śląskiego w kwestii pomocy dla lwóweckich przedsiębiorców na razie zastanawiają się.

Gmina Lwówek Śląski rozważa wsparcie lokalnych przedsiębiorców poprzez zwolnienie z opłat za czynsz za lokale komunalne. – wyjaśnia w odpowiedzi na nasze zapytanie burmistrz Mariola Szczęsna, która na razie nie zdradza, kiedy przedsiębiorcy poznają szczegóły tego wsparcia, a przede wszystkim jak znacząca będzie to pomoc.

Burmistrz Lwówka Śląskiego ma natomiast dobrą wiadomość dla uczniów i nauczycieli lwóweckich szkół, którzy otrzymają laptopy z rządowego programu wsparcia.

Gmina złoży wniosek do CPPC na zakup laptopów. Dla Gminy Lwówek Śląski zaplanowana kwota wynosi 70 tys. złotych i o taką kwotę Gmina będzie wnioskować. Zapotrzebowanie jest na 58 laptopów, które zostanie zrealizowane do wysokości zaplanowanej kwoty. – wyjaśnia burmistrz Mariola Szczęsna.

13 KOMENTARZE

  1. Zapotrzebowanie na 58 laptopów, skąd się to wzięło. Przez tyle lat biorą 500+ które to miały poprawić byt dziecka. Więc pytam co to znaczy…. 500zł *12 miesięcy =6000tys rocznie za nic, i to znaczy że dzieci nadal nie mają laptopa czy komputera. Kpina

  2. W wielu domach jest 3 dzieci czyli tyle co koszt zakupu laptopa 1500 zł. Nawet jak jest 1 dziecko to po cholerę rodzice dostaję 500 zł co miesiąc. Właśnie po to! Jest zdalne nauczanie to zamiast kupić z miejsca albo na raty to dziecku nie kupią a rodzice 500 to co miesiąc na fryzjera pazurki szminki pudry piwo wino fajki a na edukację własnego dziecka zero!

  3. Pytam czy 500 pln na miesiąc dla dziecka to tak dużo, że można odłożyć na laptopa? Chodzicie na zakupy do spożywczaka wiecie ile tam się wydaje kasy, bez 100 nie wchodź. A gdzie ubrania dla dzieci środki czystości itp. Sączyć jad każdy potrafi. Wiem że zdarzają się rodziny gdzie ta kasa idzie w błoto ale są rodziny które ledwo wiążą koniec z końcem i laptop nie jest i nie był tam produktem pierwszej potrzeby.

  4. Pozabierać patologi 500+ niech sie wezmom do roboty a nie cały czas na państwowym niech też dadzom coś od siebie proponuje miotły miasto zamiatać a potem pieniadze brać???

  5. Gmina rozważa wsparcie? Gmina już dawno powinna wdrożyć pomoc firmom a nie czekać aż się same wykrwawią. No ale jest w tym jeden plus, jeżeli wdrożą pomoc to nielicznej grupie która to przetrwa. Brawo gmina, brawo rząd

  6. Zastanawiam sie czy właściciele komentarzy na temat 500+ maja dzieci lub wnuki ? Czy wzieli Państwo pod uwagę ile “kosztuje” miesiecznie dziecko ? …..aby nie kupować rzeczy do ubrania lub zabawek “w centrum chinskim”? Gdzie na samym wejściu czuć zapach chemii ….

  7. Teraz 500+nie jest najważniejsze trzeba ratować przedsiebiorców i firmy które na wasze 500+komuchy płacom podatki i zusy bo z czegoś musicie brać tom kase państwowom a po du..e oczywiscie dostaje śradnia klasa ludzi bez której te zas..ne 500+by nieistniało.

  8. Podatek od nieruchomosci to kara zato że bierzesz kredyt budujesz budynek,otwierasz działalności i w nagrodę placisz podatek od nieruchomości .Pani Burmistrz nad tymi ludźmi trzeba się pochylić i umorzyc im podatek bynajmiwj za pierwszy kwartał,a następnie zafundować laptopy .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here