Droga Lubomierz – Radoniów. Kiedy będzie gotowa?

6
1430

Jest spora szansa na to, iż remont drogi powiatowej Lubomierz – Radoniów zakończy się wcześniej niż zakładano. Obecnie wykonywane są już chodniki.

 

Po tym, jak staraniami władz Powiatu Lwóweckiego udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz zabezpieczyć w budżecie własnym przy znacznym wsparciu Gminy Lubomierz niezbędnego wkładu własnego po wielu latach oczekiwania można było ogłosić przetarg na remont drogi powiatowej 2511D na odcinku Lubomierz – Radoniów. I co warto tu podkreślić, jest to remont, a nie przebudowa, z tego też powodu nie powstają nowe rzeczy.

Wyłoniona w przetargu firma pierwsze prace rozpoczęła od ścinki poboczy. Miało to miejsce jeszcze w czerwcu br. Później wymieniane zostały przepusty i odtwarzane rowy. Dziś prace są już mocno zaawansowane.

W ramach zadania drogowcy przeprowadzają także remont chodnika na odcinku od wjazdu do runku, czyli od ulicy Jeleniogórskiej do skrzyżowania ulic: Obwodowej z Majową. Na wysokości Majowej przeprowadzona zostanie regulacja chodników z użyciem nowych krawężników. Chodnik będzie wyremontowany aż do drogi zjazdowej prowadzącej do ośrodka zdrowia.

Odcinek drogi, który został poddany remontowi, to 4,8 km. Całość zadania to koszt 4.280.812 złotych. Jak wspomina nam Pan Marek Makowski, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim, jeżeli nie będzie żadnych nieprzewidzianych utrudnień, to za dwa trzy tygodnie wykonawca robót powinien kłaść pierwszą warstwę asfaltu. Przy sprzyjającej pogodzie prace mogą zakończyć się jeszcze w październiku.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here