Licealiści rozmawiali o mediach i uzależnieniu

0
877

W Internacie ZSP w Lubomierzu z inicjatywy wychowawców Mateusza Sadowskiego oraz Michała Prutisa młodzież z lubomierskiego liceum miała okazję spotkać się z Ks. Krzysztofem Antończakiem. Ksiądz Krzysztof jest specjalistą psychoterapii uzależnień w Poradni MONAR w Jeleniej Górze oraz Legnicy.

 

Tematem przewodnim warsztatów były media i ich wpływ na społeczeństwo, a w szczególności młodzież. Poruszona została również problematyka związana z uzależnieniem od telefonów komórkowych. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny.

“Bardzo się cieszę że udało się stworzyć nową tradycję w naszej placówce w postaci cyklu spotkań dla młodzieży z ciekawymi osobowościami. Inicjatywa trwa już od trzech lat a w ten czas udało się zaprosić ludzi ze świata sportu, historii, turystyki, ratownictwa medycznego czy teraz specjalistę psychoterapii uzależnień. Osobiście uważam, że tego typu przedsięwzięcia śą potrzebne do poszerzenia horyzontów młodych ludzi, a co za to tym idzie większe prawdopodobieństwo dokonania właściwych wyborów w późniejszym życiu dorosłym czy jak na ostatnich zajęciach większe zrozumienie problemu współczesnego świata, jakim jest fonoholizm. Na pewno będziemy chcieli kontynuować współpracę z Księdzem Krzysztofem, ponieważ warto by było przybliżyć naszym wychowankom inne obszary uzależnień. Z tego miejsca chciałbym podziękować naszemu ekspertowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.” – Michał Prutis.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here