Wpadli mieszkańcy powiatu lwóweckiego

6
4321

Policjanci Wydziału Kryminalnego w wyniku prowadzonych działań zatrzymali trzech mieszkańców powiatu lwóweckiego w wieku od 33 do 50 lat związanych z kradzieżami pojazdów.

 

 

Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań w jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego w wynajętym pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyli części pochodzące z pojazdów skradzionych na terenie Niemiec w marcu br. Wartość zabezpieczonego mienia wynosi 700 tysięcy złotych. Cała trójka zajmowała się demontażem skradzionych pojazdów i sprzedażą części.

W związku z prowadzonymi czynnościami policjanci na miejscu zatrzymali 33 i 46 latka. Mężczyźni wspólnie i w porozumieniu w nocy z 17 na 18 marca br. ukradli na terenie Niemiec pojazd marki Audi SQ7 o wartości 604 tysiące złotych. Ponadto w Jeleniej Górze na ulicy Wrocławskiej 18 marca br. zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat Ducato, którym kierował 50-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego.

Okazało się, że w aucie przewoził rozebrany na części pojazd marki Audi SQ7 o wartości 432 tysiące złotych, który został skradziony na terenie Niemiec 15 marca br. Ponadto mężczyzna kierował wbrew zakazowi sądowemu. Łączna wartość strat pokrzywdzonych oszacowano na 1,5 mln. złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Cała trojka za popełnione czyny odpowie przed sądem, dwóm z nich grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a trzeciemu z nich do lat 5. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postacie dozoru policyjnego.

-/aspirant Beata Sosulska-Baran, KMP Jel. Góra/-

6 KOMENTARZE

  1. Nie wiem gdzie mieszkasz ale chyba w jakimś zadolu Skoro nie widzisz policji bo ja jeżdżę po całej Polsce i potrafię zrobić 1000 km a dopiero w naszym lwóweckim powiecie zatrzymuje mnie policja i to często niejedna a kilka zwłaszcza wieczorami lub w nocy więc pytam się gdzie w których krzakach u ciebie ci gliniarze stoją?

    • O dobrze robi za co karać za to że piwko piją ludzie ile w was jest nienawiści do drogiej osoby to jest masakra a co chodzi o milicję na dlw to oni są wszędzie wszystko wiedza tylko czekają na odpowiedni moment

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here