Lwówecka komunikacja międzypowiatowa

7
3493

Wkrótce pojawią się nowe połączenia autobusowe, dzięki którym będzie można dojechać ze Świeradowa- Zdroju, Gryfowa Śląskiego, Lubomierza, Lwówka Śląskiego i Wlenia do Jelenie Góry.

 

Po wielomiesięcznych negocjacjach od 2022 roku na terenie powiatu lwóweckiego kursują dodatkowe autobusy. To efekt porozumienia Powiatu Lwóweckiego z Powiatami Lubańskim, Karkonoskim i Bolesławieckim. Celem władz było zwiększenie ilości kursów autobusów między miastami z wymienionych powiatów.

Finansowanie przewozów opiera się na „Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o użyteczności publicznej” oraz wkładzie własnym, który w tym przypadku jest dzielony po połowie pomiędzy Powiat Lwówecki a poszczególne gminy, przez które przejeżdżają autobusy.

Od dnia 1 stycznia 2022 roku uruchomione zostały dwa kursy, których operatorem jest PKS Bolesławiec i są to kursy relacji:

  • Linii nr 160740 Gryfów Śląski- Ubocze- Rząsiny- Wolbromów- Wolbromów Boisko- Lwówek Śląski;
  • Linii nr 160746 Wleń- Bystrzyca- Bełczyna- Radomiłowice- Górczyca- Przeździedza-Marczów- Przeździedza- Górczyca- Sobota- Lwówek Śl.

Natomiast od dnia 1 marca w ramach Trójporozumienia Powiatu Lwóweckiego, Powiatu Lubańskiego oraz Powiatu Karkonoskiego kursują autobusy na trasach:

  • Linii nr 200: Lwówek Śląski- Gryfów Śląski- Mirsk
    Operatorem tej linii jest PKS „TOUR” Jelenia Góra, który informuje, że kursy w ramach Powiatowej Komunikacji Lwóweckiej na tej trasie Mirsk – Gryfów Śląski – Lwówek Śląski o godzinie 6.45, 8.35, 12.15, 14.45 oraz relacji Lwówek Śląski – Gryfów Śląski – Mirsk o godzinie 7.40, 10.05, 13.45, 15.45. Kursy będą wykonywane od poniedziałku do piątku.
  • Linii nr 217 Lubań- Gryfów Śląski- Siedlęcin (Operatorem jest PKS „VOYAGER” Lubań)

Od przyszłego tygodnia, od dnia 21 marca 2022 roku uruchomione będą jeszcze dwa kursy i będą to połączenia relacji:

  • Linii nr 207 Siedlęcin- Lubomierz- Gryfów Śląski- Świeradów Zdrój (Operatorem jest PKS „TOUR” Jelenia Góra)
  • Linii nr 107 Siedlęcin- Wleń- Lwówek Śląski

Tak autobusy linii 207, jak i linii 107 będą dojeżdżały do dworca autobusowego w Jeleniej Górze.

Rozkład jazdy: Jelenia Góra – Lubomierz – Gryfów Śląski – Świeradów Zdrój

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here