Lwówecka Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim

9
1517

Po rozwodzie biblioteki miejskiej z powiatową władze gminy Lwówek Śląski przygotowały nową nazwę i nowy statut. Teraz na terenie gminy Lwówek Śląski będzie działała Lwówecka Biblioteka Publiczna.

 

Gotowy jest już projekt uchwały, który trafi pod obrady na najbliższej sesji Rady Miasta.

Siedzibą główną Lwóweckiej Biblioteki Publicznej będzie miasto Lwówek Śląski a teren działalności obejmować będzie miasto i gminę.

 

Biblioteka składa się z Biblioteki Głównej w Lwówku Śląskim, złożonej z Działu dla Dorosłych oraz Działu Dziecięcego, pięciu filii bibliotecznych, zlokalizowanych w następnych miejscowościach: Chmielno, Kotliska, Sobota, Rakowice Wielkie, Płóczki Górne, Niwnice oraz Działu Promocji Informacji Turystycznej i Regionalnej złożonego z Placówki Historyczno-Muzealnej oraz Punktu Informacji Turystycznej.

 

Biblioteka jest główną publiczną biblioteką gminy i miasta. Celem Biblioteki jest zaspokojenie potrzeb czytelniczych, kulturalnych i informacyjnych społeczeństwa oraz uczestniczenie w upowszechnianiu wiedzy, nauki i kultury na terenie gminy. Może prowadzić wielokierunkową działalność, która rozwija i zaspakaja potrzeby kulturalne mieszkańców, upowszechnienie i promocja kultury lokalnej w kraju. – czytamy w projekcie nowego Statutu Lwóweckiej Biblioteki Publicznej, który w całości dostępny jest tutaj.

9 KOMENTARZE

  1. Ja proponuję Burmistrz by przyjrzała się dokładnie turystycznej pracy biblioteki bo dużo jest w statucie to niech potem będzie to robione. Paragraf 8 pkt 10, 11, 12.

  2. Moim zdaniem te muzeum w ratuszu nie powinno być pod biblioteke. Widział ktoś wystawę jakąś w ostatnich latach o Lwówku i okolicy? tylko jakieś dziwne są albo niemieckie albo teraz czeskie zdjęcia. Kto tam pracuje i co robi w roku bo trzeba zmian. Mam 60 lat i nic się tam nie dzieje dla mnie i moich znajomych

  3. Szanowny sześćdziesięcio- latku, mieszkańcu Lwówka Śląskiego, w ratuszu nie ma muzeum?? jest Placówka Historyczno Muzealna a to zasadnicza różnica. Nie widzialeś…? bo nie uczestniczyleś i tyle w temacie.

  4. Do Mieszkanki i pracowników biblioteki
    Dziwne te nazwy jakaś Placówko historyczno-muzealna ale nie muzeum . Jest tam pani Kustosz jest jak w muzeum ale to nie muzeum Nazwa taka że każdy powie muzeum w ratuszu ale jak to wprowadza w błąd to dajcie Izbę Pamięci i będę wiedziała że nie ma muzeum . Właśnie dlatego jest dziwnie z nazwy i z działania bo to nie-muzeum należy do biblioteki . co robi to nie-muzeum ? Oprowadza po ratuszu i co więcej . Co przez 8 godzin robi placówka muzealna i kustosz jak przyszło kilku turystów ? To proste pytanie do kustosz i dyrektor to nic złośliwego tylko ciekawa jestem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here