Koronawirus. Tak źle dawno było

5
1628

O tym, iż w czwartej fali mamy do czynienia z dużo szybszym pogorszeniem stanu zdrowia pacjentów mówił dziś minister Niedzielski. – To dwa razy szybciej niż to było w trzeciej fali – powiedział.

 

Dziś ministerstwo zdrowia odnotowało największy wzrost liczby zakażeń od końca trzeciej fali wiosną bieżącego roku. Resort zdrowia w komunikacie poinformował, iż mamy 1362 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: lubelskiego (274), mazowieckiego (230), podlaskiego (105), zachodniopomorskiego (105), małopolskiego (94), podkarpackiego (73), dolnośląskiego (72), wielkopolskiego (69), śląskiego (67), łódzkiego (65), pomorskiego (53), warmińsko-mazurskiego (48), kujawsko-pomorskiego (37), opolskiego (18), świętokrzyskiego (18), lubuskiego (14). 20 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ostatniej doby zmarło 16 osób, w tym z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 10 osób.

Od początku pandemii w Polsce odnotowano 2.908.432 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem Sars-CoV-2. Zmarło już 75.666 osób.

Ostatnie miesiące to widoczne w każdej sferze rozluźnienie. Od maja właściwie zapomnieliśmy o obostrzeniach, o maseczkach, dystansie, dezynfekcji, … Dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski komentując bieżącą sytuację związaną z COVID wskazał, iż wiele do zrobienia jest w zakresie konsekwentnego stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zasady DDM wymagają regularnego i konsekwentnego stosowania.

Apeluję do włodarzy miast, gmin, powiatów, do wszystkich służb miejskich, które mogą egzekwować obowiązek noszenia maseczki, aby wspierały w tym zakresie walkę z IV falą. – mówił Niedzielski.

Czy te apele trafią do obywateli?

Wczoraj w powiecie lwóweckim odnotowane zostały dwa pozytywne testy na obecność koronawirusa, w tym jeden nowy przypadek. Według dzisiejszych przedpołudniowych danych na terenie powiatu lwóweckiego mamy 48 osób na kwarantannie. Ostatniej doby wykonanych zostało 46 testów na obecność koronawirusa. Jeden dał wynik pozytywny.

Niestety, resort zdrowia nie informuje o łącznej liczbie osób zakażonych na terenie powiatu, czy o zakażeniach w poszczególnych gminach. A to te dane niegdyś najbardziej obrazowały sytuację wokół nas.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here