Lwóweccy strażacy zdobyli Sky Tower. 49 pięter, 212 m przewyższenia, 1142 schody

2
1307
zdjęcia: Straż Pożarna Lwówek Śląski

Bieg odbył się w ubraniu specjalnym, rękawicach, hełmie, butach specjalnych oraz aparacie ochrony układu oddechowego. W tym roku w zawodach Sky Tower Run uczestniczyły 804 osoby, w kategorii strażaków w ubraniu bojowym wzięło udział 227 najmocniejszych strażaków z całej Polski.

 

 

W dniu 1 kwietnia 2023 roku we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach w Sky Tower.

Sky Tower Run to ogromnie trudny i wyczerpujący bieg po schodach na 49 piętro jednego z najwyższych budynków w Polsce. Do pokonania jest 212 metrów i 1142 schody. Taki bieg to niesłychany wysiłek, nieporównywalny do biegu bez ekwipunku strażackiego, czy tym bardziej do biegu po płaskim terenie.

Bieg Sky Tower Run odbył się w ubraniu specjalnym, rękawicach, hełmie, butach specjalnych oraz aparacie ochrony układu oddechowego (butla stalowa lub kompozytowa).

 

 

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim reprezentowali st. asp. Marek Zawada, asp. Adam Rzeczycki i st. str. Maciej Haba. Każdy z nich ukończył bieg!

W tym roku w zawodach Sky Tower Run uczestniczyły 804 osoby, w kategorii strażaków w ubraniu bojowym wzięło udział 227 najmocniejszych strażaków z całej Polski.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here