Dojechało pierwsze 25 ton węgla. Ruszyła dystrybucja

11
4034
zdjęcie poglądowe

06 grudnia 2022 roku dotarł do Gryfowa Śląskiego pierwszy transport węgla. Przyjechało łącznie 25 ton węgla z gatunku orzech, kolejne transze spodziewane są w najbliższych dniach.

 

 

 

Dzięki decyzji Burmistrza Gryfowa Śląskiego Olgierda Poniźnika o przystąpieniu gminy do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych i współpracy z podmiotami, które zdecydowały się na działanie z gminą, cena za 1 tonę węgla wynosi dla naszych mieszkańców 2000zł. 

Rozpoczynamy proces dystrybucji węgla do mieszkańców zgodnie z kolejnością składanych wniosków. Mieszkańcy o fakcie odbioru faktury uprawniającej do odbioru węgla ze składu będą powiadamiani telefonicznie.

Całą procedurą sprzedaży zajmują się pracownicy Urzędu Gminy i Miasta (Wydziału Technicznego), a dzięki podpisanym przez gminę umowom z podmiotami, które zechciały w tym temacie współpracować z gminą mamy jeden punkt dystrybucji, którym jest Skład Opału Hawrylewicz L., Sodolski D. Ubocze 302. Węgiel jest wprowadzony do obrotu przez Polską Grupę Górniczą z certyfikatami.

 

 

Nadal trwa weryfikowanie wniosków, a w dalszym kroku powiadamianie telefoniczne lub e-mail (w zależności od wskazanej we wniosku formy kontaktu) o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku oraz możliwości dokonywania wpłat na konto dedykowane sprzedaży węgla. W dalszym kroku, po zaksięgowaniu wpłaty na konto urzędu, należy uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na kontakt ze strony Składu Opału.

Zainteresowanie zakupem węgla do końca 31 grudnia 2022 r. jest bardzo duże.

Olgierd Poniźnik Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski

11 KOMENTARZE

  1. Tyle to ja sam kupowałem raz na 4 lata a teraz to na całą gminę oj będzie się działo ale nie jest źle jak jest mi zimno włączam TVP 1 gdzie jest kaczor lub morawiecki i od razu jest taki wkurw że jest mi gorąco. Alleluja i do przodu idzie wiosna.

  2. Dla was to najlepiej oddać władzę Donaldowi on sprzeda Polskę ,Niemcom ,a kanclerz Niemiec przywiezie wam z rosji potajemnie ,chyba to tego dążycie Panowie i Panie z PO .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here