Burmistrz Lwówka Śląskiego tłumaczy się z oklejonych smołą aut

9
504
Mariola Szczęsna burmistrz GiM Lwówek Śląski /fot.: archiw. Lwówecki.info/

Po opublikowanym w dniu wczorajszym materiale pt.: „Lwówek Śląski: Samochody oklejone smołą” na stronach lwóweckiego urzędu pojawiła się informacja, w której burmistrz Mariola Szczęsna tłumaczy się z zaistniałej sytuacji na drodze gminnej.

Odnosząc się do artykułu „Lwówek Śląski: Samochody oklejone smołą” Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski wyjaśnia, że wykonywany był remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej ulic w centrum miasta.
Technologia wykonywania remontów cząstkowych wymaga skropienia bitumem i zasypania kruszywem powierzchni łat. Do skropienia został użyty asfalt upłynniony, który posiada deklarację zgodności i został dopuszczony do stosowania w budownictwie drogowym. Prowadzone roboty były oznakowane. Samochód osoby, która zgłosiła powstanie zabrudzeń, jeszcze w tym samym dniu został oczyszczony.
Jeżeli zdarzyło się, że samochód innej osoby został zabrudzony tą substancją prosimy o zgłoszenie do tut. Urzędu – tel. 75 647 78 88 w celu naprawienia szkody. Przepraszamy mieszkańców za niedogodności spowodowane trwającymi pracami remontowymi na naszych drogach, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności. – czytamy na stronach lwóweckiego urzędu.

Trudno w tym momencie nie zaapelować do władz Lwówka Śląskiego i wykonawców remontów na terenie gminy do przyłożenie większej dbałości o kierowców i ich pojazdy.

9 KOMENTARZE

 1. Poza tym jednym szpanerskim autem i wielką aferą, czy zgłosiło się więcej poszkodowanych? Trzeba patrzeć gdzie się jedzie, czytać znaki i myśleć na drodze. Burmistrz tego nie robiła, ma się za wszystko tłumaczyć? Żenada! Jeszcze TVN i Polsat wezwijcie.

 2. Wywolujac temat remontów cząstkowych ulic chciałbym zwrócić uwagę włodarzy miasta na ulice, które niestety nie mają szczęścia być ulicami , po których chodzi Pani Burmistrz.
  W ubiegłym roku Wojewoda zmienił nazwę ulicy Przodownikow Pracy na ulicę Legionów, których ? , bo nazwa kojarzyła się z komunizmem. Ze zmianą nazwy nie dyskutuje, bo w ostatnich latach wiele rzeczy dziwnych już przestaje dziwić.
  Chcę zwrócić uwagę na nawierzchnię tej ulicy.Tu faktycznie łata, watpliwej jakości , przykrywa kolejną łatkę.Jak ulica Legionow, to może samochód zamienić na konia, jak ułani, będzie łatwiej dotrzeć do domu.
  Pani Burmistrz, może Pani zapozna się z tą piękną nazwą ulicy.
  Pozdrawia Mieszkaniec

 3. Co do ulicy Legionów, kto tam jest radnym? czy nie widzi problemu? inni radni się interesują swoimi obwodami i coś robią. Mieszkańcy tej ulicy naciskajcie na radnego żeby się zainteresował a nie tylko narzekacie.

 4. Nic, tylko narzekacie!!! Jak się nic nie robi w mieście- to źle, jak się coś robi- to nie tak, zamiast narzekać współpracujcie. Jeszcze parę lat temu nasze miasto było ponurą dziurą a teraz pięknieje w oczach i nie liczy się kto to robi, ważne, że coś robi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here