Lucjan Błaszczyk w światowej federacji tenisa stołowego

2
1281

Wielkie wyróżnienie Lucjana Błaszczyka. Jeden z najlepszych tenisistów stołowych został wybrany do ITTF Board of Directors. Polak będzie przedstawicielem Starego Kontynentu w Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego oraz w zarządzie Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Błaszczyk to pierwszy Polak, który będzie pełnił tak ważną rolę w strukturach światowej federacji.

 

Podczas kongresu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego nowym Prezydentem ETTU został wybrany Igor Levitin. W internetowym głosowaniu wybrano także siedmiu członków Zarządu ETTU, którzy jednocześnie są przedstawicielami Starego Kontynentu w ITTF Board of Directors. W nowych władzach znalazł się Lucjan Błaszczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy.

Wybory pokazują, że delegaci powierzają przyszłość tenisa stołowego w ręce byłych zawodników. Świadczy o tym chociażby fakt, że ustępujący Prezydent ETTU – Ronald Kramer zajął w głosowaniu odległe 19. miejsce – mówi Lucjan Błaszczyk.

Wybitny przed laty zawodnik liczy na to, że wraz ze swoimi kolegami z czasów kariery zawodniczej uda się wzmocnić pozycję Europy w światowym tenisie stołowym. – Przed nami dużo pracy. Co należy do moich obowiązków? Jednym z naszych zadań jest wybieranie gospodarzy najważniejszych imprez w tenisie stołowym. Będziemy też szukać nowych rozwiązań dla promocji naszej dyscypliny – dodał Błaszczyk.

Gdzie Lucjan Błaszczyk rozpoczynał karierę?

Niewiele osób wie, iż jeden z najwybitniejszych polskich sportowców pochodzi z Lwówka Śląskiego. Tu się urodził i dorastał, tu uczęszczał do szkoły podstawowej, tu zaczął swoją przygodę z ping pongiem, który stał się jego pasją i sposobem na życie.

Wprawdzie po ubiegłotygodniowym sukcesie mistrza władze Lwówka Śląskiego przypomniały sobie o „Lucku”, chwaląc jego osiągnięcia i podkreślając jego pochodzenie, jednak każdy mieszkaniec gminy i powiatu, który interesuje się tą dyscypliną i życiem w regionie doskonale zdaje sobie sprawę, jak te same władze angażują się w promocję utytułowanego mieszkańca i tenisa stołowego w gminie Lwówek Śląski.

Lucjan Błaszczyk często odwiedza rodzinne strony, jednak robi to głównie w celach towarzyskich. Gmina Lwówek Śląski nie organizuje cyklicznych turniejów tenisa stołowego z udziałem mistrza, czy cyklicznych pokazów w jego wykonaniu, na których tenisista mógłby zarażać młodzież do uprawiania tej pięknej dyscypliny.

Turniej tenisa z Lucjanem Błaszczykiem

W ubiegłym roku w Lwówku Śląskim odbył się turniej tenisa stołowego, którego punktem kulminacyjnym było spotkanie z mistrzem, możliwość obejrzenia znakomitego pokazu tenisa stołowego oraz możliwość zmierzenia się przez uczniów lwóweckich szkół z Lucjanem Błaszczykiem. Organizatorem tego turnieju nie była jednak Gmina Lwówek Śląski a dyrekcja i nauczyciele ZSOiZ przy wsparciu władz Powiatu Lwóweckiego. Turniej zorganizowali: nauczyciel Jacek Żojdzik, były już dyrektor Roman Ciechanowicz i Stanisław Ugrynowicz – pierwszy trener Lucjana Błaszczyka. Turniej wsparł Starosta Lwówecki. Gdzie wówczas były władze Gminy?

Na bezrybiu i rak ryba

Dziś władze Lwówka Śląskiego chwalą niebywałe osiągnięcie Polaka podkreślając jego pochodzenie, zapominają jednak, iż nie ma w tym nawet cienia ich pomocy, a Mistrz na koszulkach nie ma logotypów lwóweckiego grodu. Miejmy nadzieję, iż to wkrótce się zmieni i Lucjan Błaszczyk będzie regularnie gościł na tenisowych wydarzeniach w Lwówku Śląskim.

 

-/red. z wykorzystaniem materiału pzts.pl /-


Zapraszamy na event sportowy „Lucjan Błaszczyk i przyjaciele”

Lucjan Błaszczyk i przyjaciele

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here