Ponad pół miliona za budowę garażu dla OSP?!

13
1891
Remiza OSP Wolbromów

Poznaliśmy oferty złożone w trzecim przetargu na budowę budynku garażowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolbromowie, w gminie Gryfów Śląski.

 

W pierwszym przetargu złożona oferta blisko trzykrotnie przewyższała kwotę, jaką Gmina zabezpieczyła na to zadanie. W drugim przetargu nie wpłynęła żądna oferta. Pod koniec lipca Burmistrz Gryfowa Śląskiego ogłosił trzeci przetarg.

Zgodnie ze specyfikacją ma to być budynek garażowy, jednolokalowy, jednokondygnacyjny – parter. Geometria dachu, dwuspadowy o nachyleniu połaci 36 stopni, pokryty blachodachówką w kolorze czerwonym. Cokół wykończony płytka elewacyjną cegła, kolorystyka elewacji biała. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana lub PCV.

Parametry obiektu budowlanego – budynek garażowy:

 • Powierzchnia zabudowy – 92,26 m2;
 • Powierzchnia całkowita – 92,26 m2;
 • Powierzchnia użytkowa – 76,00 m2;
 • Kubatura brutto – 534,00 m3;
 • Szerokość elewacji frontowej – 8,68 m;
 • Wysokość budynku – 7,43 m;
 • Kąt nachylenia połaci dachu – 36°;
 • Liczba kondygnacji – 1

Tym razem do przetargu przystąpiły dwie firmy. Potencjalny wykonawca z Olszyny za realizację zadania zgodnie ze specyfikacją żąda 400.000,00 zł brutto, natomiast jedna z gryfowskich firm za wykonanie prac chce 521.520,00 zł brutto. Tu warto przypomnieć, iż nie zmieniła się kwota, jaką Gmina ma zabezpieczoną w budżecie i jest to 160.000 złotych.

13 KOMENTARZE

 1. Pod pierwszymi postami o budowie garażu dla jednostki Osp Wolbromów wylała się fala hejtu , że Osp nie wyjeżdża do akcji itp a tu prosze taki obrót akcji osp zaczęła działać na nowo pozyskali nowy lepszy wóz i coraz bardziej się rozkręca widząc to dużo osób co nie wierzyło i hejtowało powinno przyjechać i osobiście przeprosić

 2. W uboczu przerabiali budynek wolbromow walczy o remizę już prawie 15 lat a rzasiny niewątpliwie zasługują na nowy budynek co najmniej za 1000000 BŁOGOSŁAW BOŻE WSZYSTKICH STRAŻAKÓW gdy wy co macie jakieś halo do remizy śpicie My OSP RATUJEMY ZYCIE

 3. Czytam komentarze i nie wieże.
  Ile w ludzi nienawiści , zazdrości.
  Takie postępowanie daleko Was do niczego nie doprowadzi. Uwarzam, że każda wieś pracuje na swój rachunek. Zacznijcie działać nie oceniać . Jest dużo możliwości na rozwój wsi i nic nie stoi na przeszkodzie aby wziąć się do pracy aby zmienić coś na lepsze.

 4. A ja myślę że każde OSP jest ważne w każdej miejscowości i nie warto porównywać się z innymi jednostkami ponieważ wszyscy działamy wspólnie mamy takie same cele i w ten sam sposób ratujemy mienie i życie ludzi i nie tylko … Zawsze powinniśmy działać wspólnie jak jedna duża rodzina wspierać się i dążyć do rozwoju naszych OSP.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here